Móda a módní sabotáž

Motorola Defy Mini - předstíraný luxus pro neopatrné

23. srpna 2013 v 13:37 | Myší královna

Koupila jsem si nový telefon. Z několika důvodů.
Důvod první: celý červen a červenec jsem pracovala jako pitomá, což má dva důsledky. Že ke zkouškám 2.9 nejsem absolutně připravená a že jsem si vydělala docela dost peněz. První, černová výplata, samozřejmě hned zmizela, protože když má člověk peníze, najednou má i spoustu věcí, co si potřebuje koupit. A i když šetřím jako pitomá na misi "Kanada", první výplatu jsem rozfofrovala.
Důvod druhý: nový telefon byl potřeba. Můj růžový Samsung Star ještě sice úplně nekleknul, ale byl jako takové ty ženy ve středním věku, co vykřikují cosi o stáří, o podzimu života, nedostatku životní energie a séru proti valchám na držce. Dotykový display občas šel, občas nešel, a když šel, tak se na něj skrz ostré slunce a hluboké škrábance nedalo dívat. Baterka oproti původním až třem týdnům vydržela už "jen" týden, jack na sluchátka, nabíječku a USB s kamarádil už jen s nabíječkou, tlačítko na zamykání skoro nezamykalo. Foťák mě nesral, protože jej nepoužívám. Navíc se blížila akce, na kterou jsem se spontánně, z pocitu naprostého hmotného dostatku, přihlásila a měla jsem tam být ČTŘI DNY BEZ INTERNETU. A protože nejsem kráva, abych se po Hradišti tahala s noťasem jen proto, abych se občas jukla na e-mail, potřebovala jsem nový telefon.

DIY 3: Náhrdelník z trička

20. července 2012 v 8:00 | Myší královna
Budete se smát, ale ten ošklivý týpek na fotce jsem já bez make-upu. Smějící se Jinak na tento nápad jsem narazila na nějakém zahraničním DIY blogu, prý je to nápad starý víc než stoletý dub. Mám dojem, že jsem někde četla o Donně Reed, ale nejsem si jistá.

Na internetu najdete spoustu návodů. Také verzí, jak takový náhrdelník je spoustu, můžeš si s tím i pohrát. Základem je to, že vezmeš staré tričko a nastříháš jej na pruhy. Ale naskrz! Jednotlivé pruhy by pak v podstatě měly být "kruhy" - snad se chápem, lidi nejsou tak blbí. Pak jednotlivě (nebo dohromady, jak chceš, ale lepší je to po jednom) pruhy pořádně roztaháš, takže se krásně zahnou kraje. Poté to jen svážeš dohromady, popř různě manipuluješ tak, aby některé části byly delší a některé kratší, záleží na tvých preferencích.

Já upřednostnila kratší "model", který vypadá trošku jako šála. Je to fajn.

Na závěr bych mohla zveřjenit některé z videí s návodem z youtube, nicméně si teď těžce frčím na RATM, takže si to každý povinně poslechne.

Wishlist No.1

2. července 2012 v 17:34 | Myší královna
Ne že bych si na takových věcech zakládala, ale když se už někdo vydá do pětačtyřiceti stupňů v emošatech a bílém klobouku do zavřené knihovny (nevím, proč tam chodím, když neumím číst ani na webu),jako že u toho Gilmorova děvčata křičela "prosím, nechoď!", byla jsem ráda, že jsem si s sebou vzala foťák. Nafotila jsem v pár výlohách super věci, které bych si koupila, kdybych měla na rozhazování.

DIY 2 - tričko... z trička ;)

7. května 2012 v 0:57 | Myší královna
Dnes jsem se zbavila až na pár drobností obrovského koše čistého prádla, němž jsem našla i toto. Skrze spoustu černých věcí, kterých bych se nejradši zbavila, na mě vybaflo staré tričko po tátovi. Černé, zaprášené, pár mastných fleků; pár dokonce i od modré pokojové barvy (možná jsem si jej mohla schovat na další letošní malování :-/). Inspirovala jsem se na DIY módním blogu, vzala jsem pár korkových zátek, co se mi válí v plechovce na stole a namáčela jsem je do barvy na textil. některé puntíky jsem rozpuntíkovatěla štětcem. Před "malováním" jsem ale ustřihla obrovský... výstřih. Což mi ale nedošlo - velikos trička je pánská, tudíž stříhnout od ramena k ramenu nebyl zrovna happy nápad. I na jiném triku by to vypadalo idiotsky. Takže jsem vytáhla léta střežené fialové tkaničky, jednu jsem rozstříhla a přišila jako ramínka.

I švy jsou fialové, tak to docela ladí. Připojuji nekvalitní fota (ale mnohem kvalitnější než ta dřívější, protože mám konečně FOŤÁÁÁÁK!!!). Jinak mi držte palce u maturity a přijímaček. Moc, moc moc.

CUL8er Kris (MK)

Můj účet na Fler.cz

5. dubna 2012 v 9:29 | Myší královna
Vzhledem k tomu, že se mi doma válelo víc věciček z fima, které nenosím, rozhodla jsem se vložit pár věcí na Fler.cz. Pokud máte zájem o některé z nich, odkaz najdete výše, ale určitě vložím časem víc věcí (trička, přešívané věcičky, další šperky, apod.).

Až budu mít na Fleru víc věcí, možná hodím na blog pro čtenáříky i nějaký ten slevový kupon :))

Možná se naučím líp šít a budu to moct rozjet ve velkém, to je můj sen.

Adieu, čtenáříci!
Myší královna

www.fler.cz/hippieland

Pro Ana 1. - Můj včerejší jídelníček

22. února 2012 v 9:55 | Myší královna
Můj včerejší jídelníček:

Snídaně: štangla uheráku se čtyřma rohlíkama
Přesnídávka: zavařovačka okurek, kuřecí stehno
Oběd: Bůček se zelím, 3 knedlíky, Plzeň 12°
Svačina: Deset palačinek se šlehačkou a čokoládou
Večeře: Tatarský biftek, ale jen na třech topinkách, abych nebyla moc tlustá

Večer jsem měla ještě hlad, tak jsem si zobla tabulku Milky. Usínám s kručícím žaludkem...

DIY - sáčko ze šatů

14. ledna 2012 v 13:00 | Myší královna
Je to už nějaká doba, co jsem se rozhodla přešít něco máminého na vyhození v něco, co bych ráda nosila. A ač výsledek po pár nošení dle mého potřebuje značné úpravy (co se blbůstek i designu týče), jsem s ním relativně spokojená.

Šaty byly volný, nenositelný hadr, který škrábal, neměl knoflíky a vypadá v něm každý jako trhan...Brutálně jsem je ustříhla do velikosti bolerka a stáhla na bocích. krátké rukávy vypadají trochu jako záměr, ale v současnosti přemýšlím, že je zkrátím ještě víc. Zvětšila jsem výstřih tak, abych nevypadala jako prkno, ale jako slušně vyvinutá slečna ;) protože nemám talent na rovný střih, vytvořila jsem si napřed falešný výstřih z lepenky a na látku obkreslila křídou.


Výstřih vypadal docela hole, tak jsem ze zbytku šatů ušila dva límečky a ty přišila k výstřihu. K tomu mi pomohla šablona pro výstřih. Pak stačilo sáško si obléct a sichrhajckou si přišpendlit místa, kam by patřily knoflíky ;) Jak jsem řekla, šaty byly docela široké. A pak jen drobné úpravy. A knoflíky, pochopitelně.Nakonec v bolerkosáčku vypadám jako letuška. Ale nevadí. I tak si myslím, že na amatéra to dopadlo celkem obstojně :D


Kde mají ptáky skilleři?

19. července 2011 v 21:11 | Myší královna
Myslela jsem si, jaký nebudu skiller, když se konečně začnu věnovat něčemu jinému, než Fejsbůku, křečkovi, práci a mému klukovi. Rozhodla jsem se, že začnu konečně něco dělat. Dnes jsem ve své oblíbené kavárně napsala jen JEDNU STRÁNKU za dvě kafe (normální je dvě stránky za dvě kafe). Takže jsem přišla domů, zašila mladému díru v rozkroku na kraťasech a ihned jsem měla touhu šít. Takže jsem ze starého emotrička od vietnamců, které nosím od čtrnácti, odpárala co šlo a najednou je hezčí!

Abych byla ale víc ukojená, načtrtla jsem na kus starého oblečku, ze kterého jsem vyrostla, ptáčka, kuřátko a našila jej na triko. Měl být na břiše. Jenomže se pokus nepodařil... a ptáček je na zádech. Maminka mi řekla, že to náhodou vypadá dobře, akorát nepoznala... že je to ptáček.

Příště zapracuju na tomhle ... tedy na té čepici. Je vykůlená. Je moc vykůlená, ale je už stará. Potřebuje vylepšit.

Prostě chci být zajímavá. Je to lepší, než šikanování malých dětí.

Servus.

myší královna
kid.psanec@seznam

Grunge fashion - móda ze Seattlu

29. ledna 2011 v 11:53 | Myší královna
Ahoj! Dneska to kvůli ruce zkrátím, ale nemohla jsem nenapsat.

Asi nikoho nepřekvapí, že tenhle stařičký styl založený na nezájmu toho, jak člověk vypadá (paradox) má za svého krále Kurta Cobaina a Courtney Love.

Grungera poznáte podle flanelky, děravýho trička a děravých džínů. Jo a rozcuchaných vlasů s odrosty. No a to je asi tak všechno. Jen musím jedno připomenout.

Tohle je například slečna Olsenová (zdroj obrázku v popisu). Grunge přijala po svém, nicméně zapomněla na zásadu HANDMADE - urob si sám. Sám si nosím, sám si vyrábím, sám si trhám. Nějak se mi příčí představa sedící Olsenky na betoně a odírající kalhoty =)

Grunge móda (Zdroj: 90s441)
Jinak takhle vypadá klasický grunge. vychází hlavně z přesvědčení, že nemá smysl utrácet za hadry, když jsou plné sekáče. V našem případě Aukro =) Trička kapel, vlastnoručně vyrobená, někdy koupená, nebo tričko s jistou filozofií, normááálka.


Stěžejní bod filozofie je taky to, že nemá chuť ani záměr provokovat. Prostě je a hotovo. Smysl má hlavně v tom, že je nekonvenční a osobitá. Sama pro sebe. Diktovat si pravidla grunge módy asi nemá smysl. Pak byste si diktovali i to, co si myslíte, a to přece už zabral emo styl.
I grunge móda jemnějšího rázu. Ano, i tohle je grunge. Nesourodá kombinace květovaných šatů a těžkých bot (glády) vypadá dost dobře a jako by se snažila něco zvláštního vypovědět.

grunge šaty

Jako závěr vám připojím fotku Nirvany v čele s Kurtem Cobainem. Pokud možno se nad ní zamyslete. Podle čeho si oblečení vybíral, když ráno lezl z postele? Nebo to z něj udělali producenti?

Nirvana (Zdroj: Nirvana.bloger.cz)
 
 

Reklama