K věci:

Proč v den voleb budu sedět doma, jíst čokoládu, pít pívo a učit se lexikologii?

23. ledna 2013 v 16:24 | Myší královna
- protože se můj kandidát nedostal do finále; i on pro mě byl minimálně podivný a přesto byl to nejlepší, co si osoba, jako já, mohla v té šílené devítce vybrat.

- protože úspěšným složením zkoušky z lexikologie budu víc Češka, než kterýkoli ožungr z hospody Pod Lipou pořádající každonedělní politické debaty na téma "Vliv zvýšení DPH na cenu uherskobrodské desítky"; minimálně si tak budu připadat.

- protože nemám koho volit; Schwarzenberg je jistě moc milý pán a ocení, že jsem se v průběhu voleb naučila správně napsat jeho jméno a nemusím psát Schlafenberg nebo Kníže, nicméně si nejsem jistá, zda by byl dobrým prezidentem České republiky. Volit tzv. "menší zlo" nechci, musela bych se asi zastřelit, kdyby to dopadlo špatně. Zeman je prostě arogantní záprdek, úplatkář, buran, sprosťák, kyselý mozek a abych ho k někomu přirovnala, musím nabourat mírně vzdálenou americkou historii... Ano, mluvím o Bushovi. A co se prezentování týče, Zeman je zkažený Klausův klon. Takže to v mých očích vypadá nějak takto.


- protože jsem si nechala zrušit občanku; samozřejmě naschvál a v rámci změny trvalého bydliště, avšak mám pas, a to je to, co mi nedošlo.

- protože se nehodlám zapojit do nedemokratického občanského systému uvažování; vyhrožování typu "jestli budeš volt Pepka Opršálka, tak ti vypálím rybník" je fakt směšné a ti, co se kvůl SVOBODNÉ VOLBĚ hádají, jsou chudáci. Snad jsme, proboha, odlišné individuální bytosti, vejít se do DVOU NÁZOROVÝCH proudů je nemožné!

Tak přestaňme, hergot, paštěkovat. Buďme rádi, za pět let si můžeme zvolit někoho jiného. Nikdo tam z pohodlnosti neposadí podruhé stejného Pana Tuneláře (leda bychom volili jeho zmíněného klona).

Pokud bych šla volit, vyřeším to tak, jak to udělal můj nejmenovaný kolega z bohemistiky, který s vyrobil vlastní bolební lístek... (viz níže)


A pokud dovolíte, jdu dělat něco užitečného.

See ya.

Proč jsem volila Vladimíra?

11. ledna 2013 v 23:02 | Myší královna
Kandidát spoustou lidí odsuzovaný, nebo naopak zvýhodňovaný. Jsem si vědoma jeho negativ, ale proč jsem si jej přesto zvolila?

Vůl se "rodí" volením. ( k zamyšlení)

14. října 2012 v 19:28 | Myší královna
Tak narovinu: co si myslíte, že se teď stane? Že se státní dluh smaže, školy dostanou úroveň, holubi nám budou lítat sami do úst?

To vás nouze naučila utíkat do kouta a volit druhé nutné zlo vedle toho rudého? Připadá vám normální vstupovat dvakrát do jedné řeky, která vás skoro stáhnula dolů?

Sama přiznávám, že jsem nebyla volit. Ale to jen proto, že i poslední "schopný" kandidát mě docela zklamal. Jinak nebylo koho. Blbec, blbec, blbec, debil, idiot, blbec, komunista, blbec.

Uznávám, že idea komunismu zní možná nádherně. Všechno je všech, všichni pracují společně, na stejné úrovni, na stejném majetku. Jenomže rozumný člověk snad uzná, že to není v tak obrovském společenství, jako je stát, možné. Ukázalo se to už v dobách minulých, ale my, jako národ, jsme pořád stejně nepoučitelní. Všude, kde "jsou si lidé rovni", jsou si nakonec "někteří rovnější".

Moje generace je jako děcko, které sáhne na horkou žehličku, navzdory tomu, že nás maminka upozorní: "Pálí!"

Odkaz zde. A ještě jeden níže. Netvrdím, že svou pravdu považuji za absolutní, ale za svým názorem si stojím.

Hypermarkety: kde je sakra pravda?

13. srpna 2012 v 18:37 | Myší královna
Chtěla bych víc rozvést něco, o čem lidi diskutují naprosto běžně, přestože nemají v tomto směru žádnou zkušenost, ani znalost. Je to tématika obchodní a tématika potravinářská. Možná si budete myslet, že jsem naivní a blbá, ale chci vám povyprávět, co o tom vím já a jak to někdy ve skutečnosti je.

Zachraňme Arktidu!

11. července 2012 v 18:38 | greenpeace.cz

Vyhlašme v Arktidě chráněnou oblast!

Chtěla bych Vás vyzvat k podpoření iniciativy Save The Arctic, která má zabránit mnohým škodám na Zemi. Prosím, čtěte níže, dva články z webů http://www.savethearctic.org/ a www.greenpeace.cz

Kvalitní česká muziko, kde jsi?

30. června 2012 v 19:41 | Myší královna
Tak nějak jsem brouzdala po YouTube a hledala jsem kvalitní českou muziku. A nebudete mi věřit (cynismus), ale nic jsem nenašla.

Proklikala jsem se vším. Michalem Davidem, Luckou Vondráčkovou, Karlem Gottem, klikla jsem i na místní stálice, jako je Street 69, Koblížci, Mandrage, Airfare. Tohle zase dokazuje, že Justin Bieber je věčný a všudypřítomný i se svou kýčovitostí.

Landy a Kabátů mám dávno dost a plné zuby (a nejen proto, že má Malou Dámu moje matka na vyzvánění). Jenomže to je ten problém: Landa a Kabáti se Čechům vybaví jako první, když se řekne "tvrdší muzika". Což je docela problém. Jsem totiž typ člověka, co radši slyší večer v hospodě tohle, než tohle. V téhle fázi jsem ochotná tolerovat jakoukoli pěveckou nedokonalost, pokud někdo přijde s něčím, co mě chytí za límec a odmrští na druhou stranu místnosti. To, co tu poslouchám poslední dobou, mi nezatřepe ani palci na nohou.

To, že tu byl kdysi nějaký Kryl a máme Lucku Bílou s Ewičkou Farnou, které umí alespoň solidně zahalekat, moc situaci nezachrání. Jo, ještě mě napadají Prago Union. Za takové verše by se nestyděl ani Shakespeare.

PROSÍM VŠECHNY AMATÉRY, VYLEZTE Z TĚCH GARÁŽÍ, NEDÁ SE TO VYDRŽET. Pro rýpaly: jako cílová skupina hudebního průmysl (fanšmejkr) si můžu reakci dovolit, jako každý jiný.DŮLEŽITÉ!!! Hodina země!

31. března 2012 v 10:57 | Myší královna

Ještě jedna aktualitka, kterou bych na svém blogu dnes nerada opomenula. Dnes, 31.3 2012 mezi 20:30 a 21:30 nastane v celém světě opět HODINA ZEMĚ!!!

Akce symbolizující to, co nám země umožňuje, na jednu hodinku symbolicky ušetří její bedra o trošku elektřiny.

Zhasněte v tuto dobu všechna světla v bytě, na dvoře, kdekoli se svítí. Loni celá naše ulice upadla do temnoty, tuto akci podporují i města. Byla bych moc ráda, kdyby se na ni nezapomínalo.

Děkuji Vám.

Slepice nebo vejce?

29. března 2012 v 15:07 | Myší královna
Docela mě zaráží necitelnost lidí v případě zdražení vajec. Taky nemám peněz nazbyt a docela mě každé zdražení štve. Jenomže dnes jsem četla na Novinkách téma ankety. Většina si sice myslí, že je správné chovat slepice v lepších podmínkách, ale 47% (což je část dost blízká polovině) si myslí, že je to pro slepice zbytečný komfort.

Prosím vás, lidi, co je to pro živého tvora "zbytečný komfort" aby mohl mít životní prostor? Nemožnost se pohnout nebo jakkoli existovat. Celá existence slepiček je tím pádem naprosto stresující záležitost! Myslím si, že tvor, který za kus žvance nemá právo na nic, než stát na místě a nechat produkovat svoje rodidla, si zaslouží daleko větší úctu, byť je míň inteligentní, než my. Tohle je podle mě docela hnusné. A naprosto neetické chování.

Pravdou je, že to, jak z nich chovatelé těží, je hnus. Ale ne každý je takový. Stojím si za tím, že menší chovatelé a pěstitelé by se měli podporovat, byť na úkor velkochovů. Kdyby se víc zemědělství podporovalo, nemuseli bychom se starat o zbytečné zdražování. Nejde jen o slepičky, ale i o lidi. Zvíře ve stresu do svého těla vypouští jedovaté látky, které nám nesvědčí. Nehledě na to, kolik cholesterolu vejce obsahují a díky vyšší ceně se alespoň lidi zamyslí, zda má cenu do nich tolik investovat.

Jarní hyenismus

16. března 2012 v 18:25 | Myší královna
Taky k vám přichází jaro? Sem, na Moravu ano. Zespod posledních hromádek sněhu vykukují první květinky, a tak vykukují hlavičky penězchtivých obchodníků. Včera jsem na jednom náměstí v Uherském Hradišti zpozorovala DVA!!!

Chrtí závody ve Vietnamu, hořící Tibeťané

10. března 2012 v 8:44 | Myší královna
Život anglických chrtů je smutný a mizerný. Je potěšující, že chrtí závody pomalu mizí z Ameriky. Je však znepokojující slyšet, že Vietnamci hodlají svůj krutý "biznys" šířit.

GREY2K USA se minulý měsíc dozvěděla o plánu otevřít dráhy po celém Vietnamu a Kambodže a také pokračovat v rozmnožování tohoto plemena.

Na povrch se už vynořily fakta ohledně zacházení se psy. Videozáznam zobrazuje kotce na dráze Vung Tau, ukazuje psy ve skladišti plném klecí, ve kterých se lze těžko natáhnout nebo otočit.

GREY2K USA říká, že dokud jsou chrtí závody nelegální, psi budou stále tísněni v malých klecích dlouhé hodiny a budou sužováni těžkými zdraněními, ne-li smrtí. "Musíme se spojit jako globální komunita, dokud chrtí závody neskončí všude."

PETICE ZDE poputuje rovnou do Hanoie, dosáhneme-li 12.000 podpisů.
Zdroj: Pet2Care.com
Dnešek je památným dnem Tibetu. Je to 53 let, co čínská armáda potlačila tibetské povstání. "Tibeťanům jsou od té doby upírána základní lidská práva a svobody, mniši a mnišky žijí pod stálým čínským dohledem. V současnosti se situace v Tibetu stále zhoršuje a pro mnohé jeho obyvatele se stává bezvýchodnou," píše Amnesty International.

Podle AE se od loňského března pokusilo upálit nejméně 23 mnichů a mnišek. Nejmladší oběť měla 17 let. "Je to reakce na stupňující se represi čínských úřadů, která sílí od povstání proti chování Číny v Tibetu v roce 2008. Bezprostředně po tomto povstání bylo zatčeno několik tisíc Tibeťanů a někteří z nich byli popraveni. Počty zatčených a popravených Čína tají, zdokumentována je poprava dvou Tibeťanů v říjnu 2009. Obviněni byli ze zapojení do protestů.

Vězení jako odpověď na nesouhlas."
Shromažďování na veřejnosti za dodržování lidských práv je v Tibetu trestáno mnohaletým vězením. Tibeťané nemohou veřejně vyznávat svou víru, mniši a mnišky jsou podrobováni ponižujícím kontrolám, přišli o jakoukoli svobodu. Byly zrušey tisíce klášterů.
Česká pobočka AI připravila na Den Tibetu, 10. března, happening před Velvyslanectvím Čínské lidové republiky v Praze . Přijďte podpořit lidská práva Tibeťanů nebo alespoň podepište petici ZDE
Zdroj, citace: Amnesty.cz
 
 

Reklama