Fauna

Z farmy do ledničky - šokující video o zacházení se zvířaty na farmách

19. srpna 2015 v 8:00 | Myší královna
Nesnáším titulky typu "šokující video, všichni si to pusťte až do konce a bulte u toho jako já, abyste si připadali, jako lepší lidi". Ale o tomhle se nedá nic lepšího říct. Nevím, jestli za to může PMS, blbý počasí nebo moje útlocitnost, ale video jsem opravdu probrečela.

Mezi pejskaři a lidmi

21. března 2015 v 22:34 | Myší královna

Tenhle obrázek dneska proběhl jednou nejmenovanou pejskařskou FB skupinou. Nevím, k čemu to patří a o čem debata původně byla. V nitru přemýšlím, jestli to hodit na socialismus, nebo na Kalouska, že se lidi v civilizované zemi chovají navzájem takhle.

V téhle problematice deklarujeme dva případy extrémních volů:
a) vůl, jako je tady p. Janeček, kterým se nehnusí řešit situaci de facto zničením cizího majetku, ačkoli jde o dočasné řešení, protože pokud se situace neřeší s majitelem věci osobně, může se opakovat;
b) volové, kteří za tuhle situaci mohou a nechávají svého psa volně běhat a srát, jak se mu zachce.

Upřímně, pokud by hořela Národní knihovna a já bych měla možnost zachránit depozitář výběrem skupiny, se kterou sousedit, tak nevím, nevím. Je to dost těžká volba. Oba dva případy jsou dokladem nejvyšší sobeckosti a arogance, snahy dokázat, že nepotřebuju k životu lidi. Oba dva případy jsou dokladem toho, že volební právo neznamená žádnou záruku duševní vyrovnanosti a že je vlastně dobře, že na dodržování pořádku tu máme kompetentní lidi.

Všimněte si u pana Janáčka ještě jednoho zvláštního závěru. Problémy se psem nechce řešit s páníčkem, protože by je údajně mohl řešit rovnou s rodiči páníčka. Pane Janáčku, nevím, jak staří pejskaři či jak moc chytří pejsci vás obklopují, ale průměrný pes má inteligenci asi tříletého dítěte. Předpokládám, že lidé, kteří venčí ve vaší čtvrti psy, budou starší, než tříleté, není tedy nutné konzultovat situaci s rodiči. Pokud bude před vašim domem vykonávat potřebu tříleté dítě, taky to nebudete řešit otrávením dítěte, ale konzultací s rodiči.

Komunikace se psem je založená na tom, že pokud mu někdo výslovně neřekne, že něco může nebo nesmí, tak to udělá nebo neudělá. Můžete mu zkusit vysvětlit, že nemá srát, ale jaksi je to živý tvor se svými potřebami. Udělá to tak jak tak. Takže je jen a jen volbou páníčka, kde pejsek potřebu nakonec vykoná a taktéž je jen volbou páníčka, co se s exkrementem pak stane. Pejsek jej po sobě neuklidí (pokud ano, je to známkou toho, že je s ním něco v nepořádku).

Máte děti nebo vnoučata, pane Janáčku? Byl byste radši, kdyby s nimi problémy řešili ostatní taky takto radikálně? A mají si vybar to nakopnutí, nebo otrávení?

A co jste vůbec udělal těm nebohým zvířatům, že vás pokousala? Protože můj pes je dost velký šílenec, ale v životě nekousl náhodného kolemjdoucího. Jednou lehce chňapl opilého klučinu, který jej obtěžoval. Ale to nebude určitě váš případ, že ne?

Delfín žádá potapěče o pomoc

22. srpna 2013 v 13:26 | Myší královna
Na facebookové stránce Nadace pro ochranu zvířat mě zaujalo video, které dnes zveřejnili. Jedná se o video delfína, která připlaval k potapěčům a chováním naznačoval prosbu o pomoc. Díky pohotovému zásahu potapěče delfín zase odplaval spokojený.

Tento nádherný kytovec patří mezi nejinteligentnější zvířata a dokážou komunikovat stejně jako lidé, stejně uvažovat a cítí stejní city a pocity jako lidé. Podle Wikipedie mají dokonce mezi sebou různá postavení, jazyky a jména. Jsou společenští a přátelští. Ačkoli je pro ně člověk občas nepříjemnou hrozbou, uvědomují si jeho moc a schopnost. Díky bohu máme dostatek síly a schopností, abychom jim v rámci možností pomáhali. Bohužel máme dostatek síly a schopností, abychom se nad ně povyšovali a zničili jejich přirozené prostředí. Jestli nás někdo někdy obsadí a převezme vládu nad člověkem, doufejme, že to bude delfín.

Přečtěte si článek o kytovcích na webu GREENPEACE - "Vymřou kytovci?" Tisková zpráva 22/2007
A nyní slíbené video. :)

Novinky o Barušce

15. května 2013 v 22:42 | Myší královna
Nevím, jestli vás zajímá, jak se má můj křeček, ale patří na seznam mých všechno, a proto jsem se rozhodla vám povyprávět, jak se ta malá mrcha má.

Veselé křeččí video

15. prosince 2012 v 11:48 | Myší královna
Článek je přiřazen k tématu týdne "Noční tvorové".
To jen abyste si nemysleli, že zvířata, o kterých někdo řekne nebo napíše, že jsou noční tvorové, umí otravovat jen v noci. Naopak. Mě ten malý zmetek vzbudil v sedm ráno a toto je moje pomsta! Je nutná, protože mi konečně skončil semestr a já byla do třech do rána vzhůru a hrála The Sims 2...

Kaktus, co neměl rád hlodavce

6. srpna 2012 v 12:00 | Myší královna
Když mi máma tu svini přinesla k valentýnu, byla jsem z ní hotová. Měla zvláštní tvar připomínající králíka, takže jí nějaký vtipálek nalepil očička a králičí zuby. Postupem času jsem ale přišla k tomu, že ta svině hodně - a ráda - pouští trny. Obzvlášť v malém kelímku je při své výšce dobře vratká a stačí se na ni podívat, abyste ji dokázali shodit.

Abyste pochopili, trny tohoto kaktusu jsou malinkaté, bílé, sotva viditelné, takže si někdy ani nevšimnete, že na rukou tento trn máte. Jediné, co víte, je, že vás něco pekelně kouše. Jako mě dnes na jazyku a rtu po včerejší "nehodě".

Dalších pár fotek Barunky

11. května 2012 v 11:37 | Myší královna
Ahojky! :)

Poslední dobou mám dost divoký režim kvůli blížícím se ústním maturitám. Den po vysvědčení mě ale mamka vzbudila s balíčkem v ruce - byl to foťák, který vyhrála v Blesku pro ženy :) Takže už snad nebude nikdo kritizovat kvalitu fotek.

Připojuji jen dvě nejhezčí fotky, jaké jsem za poslední týdny opatřila.

Kris


Pár fotek Barunky

11. března 2012 v 9:14 | Myší královna
Trpím neustálou potřebou si ji fotit. Asi proto, že mi něco pořád předsouvá, že tu dlouho nebude. Je to nádherné zvířátko!
Ze začátku vizte fotky, které jsem nafotila první den, kdy u mě bydlela (už to bude rok). :) Žádám vás, abyste fotografie nekopírovali a neprezentovali jako své.

Křeččí klec: jo nebo ne?

23. ledna 2012 v 19:06 | Myší královna
Ahoj lidi,

poslední dobou řeším složité dilema. Moje křeččice má od léta novou klec (první věc, co jsem koupila za penízky z brigády) plnou roliček od toaleťáku, má zde i kolotoč a dřevěnou prolézačku. A ona POŘÁD HRYŽE MŘÍŽE.

Napřed jsem mazala eukalyptovou mastí, ta zabrala, ale její vůně rychle vyprchá, takže musím mazat často.. díky bohu hryže jen určitou část, takže když ji namažu, o jinou nestojí. Ale i tak: mast mi dochází a nebaví mě pořád mazat :-/ Takže se toto dilema snažím vyřešit. Stěhovat zpátky do akvárka ji nechci, protože když jsem to párkrát z nasrání udělala po ránu, zmateně, chuderka pobíhala po těch 40x20 cm skla a neměla šajnu, co se děje. Dřív jej milovala a už jej nenávidí.

Moje zkušenosti klec vs. akvárko - možná se hodí někomu, kdo neví, co vybrat. Obojí má svoje.


Akvárko
Přijměme tedy fakt, že nechceme utratit tisíce.
 • Malé akvárko je fakt malá věc a za ty peníze to je přímo pidivěc.
 • Jeho nesporná výhoda se projeví, umaní si vaše matka, že vyvětrá pokoj do průvanu bez vašeho vědomí.Je takřka nulová šance, že se křeček nachladí.
 • Křečoun vám nehryže klec a nevyhazuje piliny ven.

Nevýhody:
 • V létě je mu děsné vedro.
 • Nedají se proplétat větvičkami a co si budeme říkat: přísavky moc nedrží.
 • Neopomenutelná nevýhoda je údržba. Sklo se lehce oťapká a musíte jej leštit o sto šest, když vyměňujete piliny.
 • Taky se dost těžko přenáší.
 • Horko způsobuje rozhodně rychlejší rozklad výkalů, což může zavinit větší pach v létě.


Klec
 • Obrovskou výhodou je to, že pro křečka klec samotná je jedno velké dopravní hřiště. Můj křeček například hrozně rád leze vzhůru nohama (taky je na něj dost hezký pohled) (někdy vložím video).
 • Horní část klece se dá odejmout, což je nesporná výhoda při čištění.
 • Rovněž tak: plast se čistí líp, než sklo.
 • Křečoun si nepřipadá tak uvězněný (i když... mříže jsou mříže ;))
Nevýhoda:
 • Takže zaprvé, zmíněné, DOST NEPŘÍJEMNÉ hryzání mříží, které má nepříjemné, kovové echo.
 • Občas křečci vyhazují piliny. Je slyšet každé šustnutí.
 
 

Reklama