Facepalm

Facepalm č. 7: Čeští "muslimové"

23. března 2013 v 14:02 | Myší královna
K tomuhle článku mě vede připosranost a zároveň nepochopení. Nemyslím si o sobě, že jsem rasista nebo netolerantní. Podle mě má každá víra nárok na svůj stánek, jak řekl Kája před volbami, každá víra má právo být kde se jí zamane.

To jen abyste si nemysleli, že v Olmíku poplivu každého muslima. Naopak, muslimky, které tam potkám, mi připadají naprosto super - teda podle zevnějšku, nemluvila jsem s nimi. Vypadají prostě správně. A to říkám jen proto, že se ráda setkávám s lidmi jiných kultur.

Facepalm č. 6: Koupání křečků

20. března 2013 v 12:32 | Myší královna
Když si koupím nový mobil, návod si nečtu. Většinou s mobilem nebo novým PC souzním během několika minut a za chvíli je ze mě na tento prototyp odborník. U nové mikrovlnky, která má víc programů, než satelit, mi to dodnes dělá problém. Domácí pakárnu jsme dodnes nepoužily, protože nevíme jak (máme ji rok). Prostě jsme s máti ztratily návody k použití. No a co. Něco polupkáme a NĚCO už to udělá. Čemu ale nerozumím, jsou chovatelé, kteří se stanou odborníky na chov živého tvora jen proto, že jej mají doma zavřeného v akvárku a občas mu nasypou zrní.

Facepalm č. 4: Absurdní druhy pizzy

13. března 2013 v 12:56 | Myší královna
Dnes se ani nebudu obtěžovat tvorbou perexu, protože to bude rychlé a vesměs ty perexy v těchhle článcích vypadají debilně. Jako že "dnes vám budu psát o tom, co jsem vám detailně představila v nadpisu" je v tomto případě zbytečné, nicméně pokud mi chcete udělat radost, přidejte koment, abych vůbec věděla, že to někdo čte.

Dnes jsem tak obědvala tvarůžky (dnes není dnes, páč ukládám články předem, ale to je vedlejší) poprvé za dobu, co jsem v Olomóci a navíc jsem si je přivezla ze supermarketu u nás. A prakticky mě to udivilo, protože tu bydlím už půl roku a ještě jsem nepronikla do tajů tvarůžkologie. Jo, vlastně je to úplně trapné, v celém centru je jeden obchod s tvarůžkama - a to je prosím "naše" originální pochutina, na kterou má Olomouc dokonce chráněnou zeměpisnou značku, jako je třeba Plzeňské pivo anebo Hořické trubičky.

Na tvarůžky narazíte v centru Olomouce v mnohem sofistikovanější podobě. Už jste slyšeli třeba o olomouce pizze? Je to absolutní příšernost skládající se z běžné regionální pizzy a dané speciality. U nás, v Uherském Brodě, což je pivovarní město, zase v jedné nejmenované pizzerii frčí BRODSKÁ PIZZA. Je tam cibule(obrovské kusy cibule) a všechno pálivé, co daní pracovníci najdou v lednici: nějaká čabajka, slanina, nějaký feferon či co atp. Nechápu, jakou spojitost to má s naší domovinou, možná to, že pálivá jídla se pijí k pivo, ale pochybuju, že naši pradědové k jedenáctce zakusovali brodskou pizzu. To asi fakt nemáme lepší lákadlo, než si vymyslet nějakou fiktivní místní pochutinu, ze které budeme dělat pizzu. Nebo nevím.

Jinou verzí pizzy jsou kávy. Vídeň, irská a alžírská je už nudná, dnes se dělá luhačovická (s luhačovickým byliným likérem) nebo krkonošská (to se radši ani neptejte).

Jen čekám, až se s mojí pomocí Češi dostanou do světa a co amíci vymyslí s vepřo knedlo zelo. Jestli budou dělat vrabce v žemli z vařeného knedlového těsta narvané vařeným zelím?K zamyšlení přidávám fotografii jedné pizzerie. Jaké špeky jsou k dostání u vás?


Zdroje obrázků: Pizzerie Otaslavice, dotacinema.com

Facepalm č. 3: Pochcaná prkýnka na hajzlu

12. března 2013 v 14:00 | Myší královna
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTBlGvgl59Ln00Iex5Br-6SrR6ScQiP_v-1iATzReqJvYH4zqSdoQDnešní článek věnuji tomu, co mě před tímto seminářem, v němž syslím další slint, zaujalo, vytočilo a nad hlavou vytvvořilo obrovskou bublinu s velkými písmeny WTF a otazníkem nakonec.

Facepalm č.2: Kopie Biebera, 1D atd.

11. března 2013 v 14:00 | Myší královna
Dnešní facepalm bude věnován velkému společenskému nešvaru.

Facepalm č.1: Pro-ana

10. března 2013 v 12:13 | Myší královna
Spontánně mě osvítil Budha a v tradici na "1000 věcí co mě serou" mě napadl projekt "Věci co mě udivují". Kdybych to dotáhla do tisícovky, asi bych byla přesným opakem výroku z Pomerančová vůně chce tančit - "Ničemu se nediv, buď pevný, jako skála." Asi nebudu tak vtipná, jako Achjo Bitch a spol., ale to je mi celkem u zadku.
 
 

Reklama