Facepalm

Facepalm č. 17: Prodejní mechanismy

24. března 2015 v 13:56 | Myší královna
Nejsem ostřílený marketingový whatever, ale prošla jsem ročním rychlokurzem výukou marketingu na Střední škole průmyslové, hotelové a zdravotní (fakt se to tak jmenuje, není to fór; jen čekáme, kdy k ní připojí sousedící domov důchodců) a spoustu mechanismů ještě rozeznám. Vzpomenu si na poučky o podnětech a reflexech, na debaty o tom, že vůně pečiva může být marketing, proč se rohlíky dávají na konec obchodu, proč je Billa uspořádaná do U a jak jsou super jutové tašky z Tesca, protože jsou praktické, ekologické, zničené vám vymění za nové a vypadáte jako ekoaktivista, což se dneska nosí.

Facepalm č. 16: Panenky Reborn

16. ledna 2015 v 17:50 | Myší královna
Myslím, že máloco mě dokáže dostatečně znechutit nebo vyděsit. Myslím z toho soudku vizuálních odporností. Černý humor je moje specialita, protože můj cynismus je někdy fakt fekální. Z American Horror story se mi udělalo pořádně blbě až při dvanáctém díle čtvrté řady (kterýž je mimochodem pěkný humus). Jsem ochotná akceptovat, že si někteří lidi pořizují domů vybavení mučírny, ať už historické artefakty, atrapy historických artefaktů nebo vybavení každé správné dominantní hospodyně, ale opravdu si nedokážu představit motivaci člověka, který si pořídí panenku "Reborn".

Facepalm č. 15: Hovada na internetu

17. srpna 2014 v 12:01 | Myší královna
Já vím, já vím. Zanedbávám blog, mám na starosti zkrátka jiný věci. Co jsem na vejšce, je teď pro mě taková permanentní okurková sezóna. Nepíšu intimnosti, protože mě všichni znáte a je tu po kolena mých fotek. A hlavně nechci riskovat, že se zabrouzdá máma nebo nějakej můj učitel, takže deníkoviny moc nepřichází v úvahu, pokud se jedná o nějaký extra antifilozofický téma, jako je můj nevyřešenej problém bordelu v pokoji nebo nedostatek životní síly.

Ale je tu jedno věčný a nevděčný téma, který se tak nějak táhne naskrz všemi diskuzními fóry a chatroomy na světě a prakticky se to řešit nedá, protože subjektům těchto témat evidentně nikdy nedojde, jak jsou ubozí. Každá hezká holka s účtem na sociálních sítích to asi zná; popravdě nestačí nedávat si na profil fotku, bydliště, telefonní číslo a napsat do úvodní lišty NEPŘEBLAFNU TI HO ANI ZA ASTON MARTIN. Ono prakticky jediný, co pomáhá, je totální ignor. Jednou jsem měla na lidech takovýho stalkera; nevýhoda Lide.cz byla, že z nicku si každý, kdo není retardovaný, odvodí e-mail daného člověka, takže miláček mi několik týdnů psal z různých mailových adres typu "sjdcnesknxbfuwc@seznam.cz" každý den těžce stalkující zprávy, jejichž obsahem byly jím různě vygooglené informace o mně. Chytal mě za každé slovo, vyvracel moje sny a výroky, o kterých jsem diskutovala po internetu. Prostě hovádko. Navíc se mi vysmíval, že blokace jsou k ničemu. Každá jeho zpráva mě dokázala vytočit doběla a on to věděl. Tak jsem se zkrátka ovládla a přestala mu psát. Chudáček se ještě pár dní snažil, ale pak to vzdal. Ještě se po nějaké době ozval a já opět nereagovala. A šlus. Zdálo se to jako zázrak, ale byl šlus.

Nadržená hovádka jsou ovšem jiný kalibr. Rovněž jde o lidi, co se nudí a nemají do čeho píchnout - ale tím "do čeho píchnout" myslím samozřejmě obscénnosti. Ti lidi jsou zkrátka buď nudní, líní nebo oškliví, takže jim žádná nedá. Anebo prostě nemají charisma. Nebo dobrou pověst. Whatever. Ale jedna věc je jistá: normální sebevědomej a zdravej člověk zkrátka nenapíše jen tak, na sociální síti, holce, zda by mu nedala. Prostě ne. Možná se ještě setkávají na webech k tomuto účelu, ale rozhodně nenapíšou random náně na Facebooku.

Nějak jsem to neřešila, prostě zoufalci, tečka. Asi nevíte, jak krotká ve skutečnosti jsem. Hodně. Včera jsem měla puntíkatý harémky, károvanou košili a vzorovanej svetr. A přišel nějakej borec a řekl, že mám krááásný kalhoty. Byla jsem navíc docela napružená, takže jsem po něm vrhla ten nejvražednější pohled, jakej jsem měla a šla jsem. Být to na netu, jsem sprostá. To není o tom, že bych ve skutečnosti byla srab, ale spíš mám tak nějak zažité ty konvence, například že za střízliva se po lidech nehulákají vulgarity. Jako jo, mluvím jak dlaždič, ale mezi kolegy, přáteli. Ne na cizí lidi.

No ale rozhodla jsem se s těmito zoufalci, co nemají do čeho píchnout, si tak nějak občas pohrát. Ne tak, jak by chtěli oni, ale tak nějak podle svého. Uvedu příklad dnešní konverzace, ze které poznáte, že danej člověk je buď troll, totální blb, aneb je tak zoufalej, že o sebe zkrátka nechá lámat skály.

Možná vám moje reakce budou připadat přehnané, ale uvědomte si, že ti lidi žádají jen tak cizí holky o sex. To je jako žádat někoho na ulici. A já doufala, že se urazí a půjde o dům dál. A ačkoli jsem krotká, zde vypípaná slova jsem napsala na plnou... klávesnici, protože jaksi nebyl důvod se krotit.

Ahojik, mas rada milovani ? :) Ondra

První, co mě napadlo: v osm ráno? Takový věci se píšou v osm ráno? Jak k tomu dospěl? To jako vstal, podíval se, viděl, že mu hučí v kládě a řekl si: tak napíšu téhle cácoře?
Pochopila bych to v pátek večer v knajpě, člověk je opilej, je sám, má depku, tak si chce štrejchnout. Ale v neděli ráno?

Mám, začala jsem slušně. Ale co je tobě do toho?

jsi hezka a dokazal bych si s tebou predstavit neco krasneho
Já si to představuju s Vojtou Kotkem a Benem Kowalewiczem a taky je nežádám o trojku, že jo. Tak on si myslí, že blbou blondýnu ukecá rádoby romantickýma kecama, jo? Měla jsem chuť ho totálně vyděsit a zkazit jeho představu o slušně vzhlížejících holčičkách (nemám takové iluze o své kráse, ale musím uznat, že svou současnou profilovku jsem retušovala dlouho, tak jaképak copak).

Třeba anál, fekál, pissing, do k...y, do pr...le, do držky a vystříkání na stehna? Protože co si budeme říkat - stoprocentně to taková představa byla.
Neskočil mi na to.

ale to neee ,treba se u me koukat na film (kva kva kva) a pak by se videlo? Spis by bylo hezci vasnive polibky ,i na krku ,hlazeni po celym tele a tak. Zalezi jestli mas taky chute no

Tak teď mi nahrál.
Mám chuť tě poslat do ř...i.
Anebo za svým přítelem, ten by se hodně pobavil.

hmm ty nejsi nezadana?

A proč bych měla být nezadaná? To jako automaticky počítáš s tím, že jakákoli holka na facebooku je nezadaná?
V jakém vůbec žiješ vesmíru, že ti připadá normální napsat cizí holce o sex? Jen tak, bez skrupulí?

nejak jsem to vycitil (pozor, pán bude zřejmě reiki léčitel nebo médium) ze by jsi mohla byt spis nezadana. Tak bylo by to hezky zazit neco vzrusujiciho a vasen ,ja jsem te nasel v nejake diskuzi na facebooku a myslim ze jsi byla i na Badoo
Jo, byla jsem i na Badoo, a co jako? I tam jsem měla "stav zadaná" a "hledám přátele". Pro tvou informaci: holky na netu nejsou veřejnej majetek, takže jestli si chceš zaš.kat, zvedni p.del a jdi lovit baby jako normální chlap (jestli jsi teda vůbec chlap). Ale vzhledem k tomu, že jako argument, proč se s někým vyspat používáš "jsi hezka a dokazal bych si stebou predstavit neco krasneho" asi budeš hodně velkej chudák na to, aby ti nějaká dala. Poroučím se.

Pak jsem dodala cosi o tom, ať se v téhle fázi - jak je obvyklé - nepokouší nazvat mě děvkou, protože mužské zraněné ego to mívá tak ve zvyku. zNepředpokládala jsem, že ho nějak "strašně setřu", ale že mi dá zkrátka pokoj a zamyslí se alespoň TROCHU nad tím, co dělá a proč. Vlastně mi došlo, že jsem sama se svým "hledám přátele" po netu tak strašně zoufalá. Jenomže já si to připouštím, sakra. Nevyprávím lidem na netu, jak budeme nejlepší kamarádi a budem si hrozně rozumět. Jo, vlastně, k tomu jsem se ještě nedostala.

me jine holky ted nezajimaji .Mam na tebe chut ,tak jestli chces tak prijd ke me.Podle me na tom nic neni trosku si uzit ,zijeme jen jednou ne? A psala jsi ze mas rada milovani :-)

A všimněte si dalšího zajímavého jevu v téhle oblasti. Zastávání funkce zrcadla svědomí. Podle nich na tom nic není, trošku si užít. Podle nich vlastně není nic špatného na tom, když holka podvede svého přítele a roztáhne nohy. Vlastně je úplně normální, když kluk napíše holce na netu, ať za ním přijde a vyspí se s ním. My jsme totiž zvířata, víte? Živočichové. Nízcí tvorové bez svědomí. Takže je to vlastně úplně v cajku, že jo. Jen se bavíme, že jo. Zajímalo by mě, jestli by to bylo stejně normální a přirozené, kdyby to udělalo jejich děvče.

Další věc: já ho urazila. Já ho URAZILA A ON SE MNOU CHCE POŘÁD SPÁT.

Hele, dochází ti, že etymologie slova "milovat se" pochází od pojmu "milovat někoho"? Nikoli "nechat na sobě hekat zoufalce bez sebeúcty"? Což ty jsi, protože se mnou ještě vůbec komunikuješ a nedocvaklo ti, že nosíš sovy do Atén?
Nic na tom není, jo? Hele, pošlu screen příteli, chválně, jestli si taky myslí, že na tom nic není.

Následuje další rys, často k vidění např. na Přiznáních: jsem XY, takovej a makovej, jsem naprosto boží, prakticky nejlepší, nikdo na mě nemáte a stejně mě nikdo nechce. A možná by se to dalo přeložit jako "člověk, se kterým jsi čtyři roky, je totální nýmand, zatímco já, koho jsi nikdy neviděla a nemá tě čím zaujmout, jsem borec!"
nejsem sobec nechci holku pro sebe ale aby si ona uzila ,chlapi jsou nemozni a nevi co se holkam libi
Přesně tak, neví, například ty nevíš, že ty se nelíbíš mně, i když jsem tě jasně poslala do pí...
ani me poradne nevidis ,ale tak stejne to nema cenu kdyz jsi zadana ,myslel jsem ze nejsi no .Jedine ze by to bylo nase tajemstvi a pritel se to nedozvedel
Ale pořád je to vlastně v cajku, že jo. To mu pošlu taky, to se mu bude líbit

No. Normální člověk by usoudil, že to skončí ostudou. Nebo omluvou. Nebo zacouváním. Ne. Požádal mě o trojku s kámoškama. Chvíli jsem pátrala, jestli to není troll, ale zřejmě ne. Evidentně takoví lidi fakt jsou. Ban a šáteček.

Přemýšlím, jestli jsou horší oškliví chlapi bez sebeúcty, anebo oškliví chlapi s přehnaným sebevědomím.
Nemohu se rozhodnout.

Facepalm č. 14: Kapitalismus

8. února 2014 v 0:27 | Myší královna
Poslední dobou mi toho fakt hodně leží v žaludku, a proto mě políbila múza tak, jako nikdy. Dnes tedy budu povídat o kapitalismu. Jsem zastáncem demokracie a zatvrzelý antikomunista - a nejen proto, že můj pradědeček přišel o 3/4 žaludku v lágru. Zkrátka se mi líbí, že může člověk svobodně cestovat, tvořit, ale hlavně podnikat. Podle mě by měl podnikat každý, kdo jen může. Ale jednu věc fakt nesnáším: když někdo dělá ze svých podřízených čůráky.

Facepalm č. 13: Vánoční filmy

1. prosince 2013 v 13:18 | Myší královna
K tomuhle článku mě inspiroval žebříček z filmovezapisky.cz, který jsem zmiňovala už na Facebooku.

Facepalm č.12: "Já to tak prostě píšu!"

15. října 2013 v 11:35 | Myší královna
Milánci,

jsem si vědoma toho, že občas nepřiměřeně kafrám stran toho, co přečtu. Kritizovat vlastně umím víc, než psát. Nejsem Tereza Matoušková, abych vám poradila super triky a tipy na to, jak se stát spisovatelkou, protože to sama nevím. Zkrátka a dobře jsem ještě nebyla schopná nic napsat, ani vydat, tak svoji přechytralost obhajuju studijním oborem, což ze mě dělá fouňu. Není ale pravda, že bych se chtěla vytahovat. Zkrátka mě někteří z vás tak nějak serou. Jako čtenáře. Ne jako filologa.

Facepalm č. 11: Nadužívání anglikanismů a amerikanismů

24. června 2013 v 15:52 | Myší královna
Asi budete totálně down z toho, co vám teď řeknu, ale fakt mi vadí, když to děláte. A když to dělám já. Fakt, fakt mi to vadí.
Fakt, fakt, fakt mi to vadí...
Fakt že jo.

Facepalm č. 10:Trest pro Šebestu

31. května 2013 v 12:24 | Myší královna
Takže podle vás je normální, že člověk vleze do cizího baráku? To, že se majitel brání, už ne?
Jdu si tak v poledne na iDnes a co nevidím - kauza, o které jsem si dávno myslela, že je uzavřená, se už uzavřela, a to s dost šokujícím výsledkem.

Facepalm č. 9: Některá pravidla katolické církve

23. května 2013 v 11:50 | Myší královna
Nedávno má matka zjistila pro ni šokující věc: nejen že nehodlám podstoupit svátost biřmování, ale nechci se ani vdávat v kostele. A věc, kterou ani neví: hodlám změnit víru na takovou, která nade mnou nebude stát jako nápis "VE JMÉNU OTCE, I SYNA, I DUCHA SVATÉHO". Mamina to nesla tak blbě, že se se mnou skoro týden nebavila. Přitom celé roky nechodím do kostela, a ač v Boha věřím, mám k církvi osobní výhrady, do kterých nikomu nic není. Ovšem i katolická církev má svá pravidla, která znám z katechismu, kázání, hodin náboženství. A některá jsou obecně kuriozní, ať si kdo chce co chce říká. Sice plně respektuju, že má někdo potřebu taková pravidla dodržovat, ale mně to prostě připadá absurdní.

Pozor, čeká vás dlouhý článek (v rámci prokrastinace).

Facepalm č. 8 - SWAG

11. května 2013 v 16:05 | Myší královna
Co to je sakra SWAG? Vidím to slovo všude a obvykle si odvodím význam nových slov, zkratek, spojení, atd. Například když jsem neznala anglické zkratky. U fotky paranormálního jevu najdete v komentářích WTF, tak víte, že to neznamená "welmi trapný fór", ale "what the fuck". A možná zaměnitelnost "BTW" s polským "bo" je taky zjevná (i přes rozdílný význam). Ale co je to SWAG? Jak si to mám sakra odvodit, když to lidé používají v naprosto odlišných kontextech? Je to náhražka českého tentononc?
 
 

Reklama