Nemám názor. Se stim smiř!

19. července 2015 v 21:18 | Myší královna |  Téma týdne

Nemám názor a stojím si za tímto postojem, dávám najevo svou bývalou úvodní fotkou z Facebooku. Každý, kdo mě zná a kdo minimálně jednou za těch cca osm let, co celkem bloguju, četl cokoli, co jsem napsala, ví, že jsem byla ten typ člověka, co měl vždycky nějaký názor. Názor není dobrý, nebo špatný, kromě názoru, že by gayové neměli vychovávat děti, to je velice špatný názor.

A nemůžu mít názor na to, co si myslím u uprchlících. Každý, kdo mě zná a kdo minimálně jednou za těch cca osm let (blá blá blá) (...) ví, že jsem měla vždycky dost radikální postoje vůči muslimům. Nenechte se zmást, k islámu mám pořád stejný despekt, jako jsem měla vždycky (zvyky z jistých zemí prostě odmítám akceptovat a pokud by se měly přenést sem, prskala bych teď i tehdy). Nicméně mi došlo, že pokud mohu i ve svém životě oddělovat duchovno od církve a většiny věřících, mohu to tak udělat i u muslimů. A i kdybych to neudělala, jsem jen malý člověk a na mém názoru zase tolik nezáleží.

Nedá se říct, že by to pro mě bylo naprosté prozření. Už v dobách, kdy jsem byla celá nažhavená na diskuze ve skupině IVČRN, jsem trošku pochybovala. Ptala jsem se: "Není přece jen možné, aby tu byli i NORMÁLNÍ muslimové? Takoví ti, kteří mě obsluhují v čajovně a přitom po večerce nemontují časované nálože?" Vždycky se mi dostalo odpovědi, že je to technicky nemožné, protože muslimové takoví prostě JSOU a hotovo a mazec a tak nějak vyšlo najevo, že někteří účastníci debat nemají lepší argument, než "protože prostě proto". Naštěstí se docent Konvička stihl projevit a dodnes se stydím za to, že si mě kdysi sám přidal do přátel, jelikož jsem neměla ponětí, že je to šulin gigantických rozměrů.

Takže já na jednu stranu rozumím lidem, kteří mají oprávněné obavy. Proč oprávněné? Nemůžeme se divit, že se prostý člověk obává masy lidí z určité společenské skupiny, která je nějakám způsobem prezentována médii a její přední představitelé (včetně těch českých!!! Viz bláznivý pan Alrawi) takový dojem naprosto podporují. To je normální a zabránit se takovému strachu nedá. Jestli je něco, čemu se zabránit dá, je to naše chování.

Chování lidí pramení z emocí. Emoce jsou normální. I strach je normální pocit.

Není ale normální vzít kámen nebo vidle a na základě jakéhosi vizuálního dojmu zařadit člověka do škatulky TERORISTA a dále na základě VLASTNÍHO zhodnocení situace na danou lidskou bytost zaútočit. Píšu "lidskou bytost", protože tahle skutečnost nám nějak uniká. A nejlepší je, když pozici útočníka zaujmou naše starší generace typu "Jihočeské matky chrání svoje spratky" a dělá pro nás takovou medvědí službu. Chce se mi brečet z uvědomění si faktu, že se mě společnost zastává tehdy, kdy to absolutně nepotřebuju.

Abych to shrnula. Chápu lidský strach. Chápu strach imigrantů, chápu strach Z imigrantů. Ale chovejme se, proboha, jako lidi. Nechci polemizovat nad tím, jak je takové řešení dobré, nebo špatné. A rozhodně nemám v plánu se stavět na stranu hatefree sluníček, ani na stranu vymaštěných nácků, protože mám dojem, že obě strany na sebe navzájem ukazujou s řevem a nadávkama, že tamti jsou ti špatní. Toho se zúčastnit nehodlám. V této situaci se prostě nedokážu postavit ani na jednu stranu a proto na situaci

(sic, proboha!)
 


Komentáře

1 Victoria Victoria | Web | 19. července 2015 v 23:08 | Reagovat

Tak za tenhle  názor by tě například můj táta ukamenoval!!! :o mám to podobně, ale ostatní mi pořád cpou jejich názory :D

2 Lucix Lucix | 20. července 2015 v 0:36 | Reagovat

Ještě jsem nečetla nic, s čím bych 100% souhlasila, jsi první ;-) Tohle by se mělo dostat k těm radikálním demonstrantům s vymytými mozky :D

3 agrrrefrit agrrrefrit | Web | 20. července 2015 v 15:55 | Reagovat

Spíš bych řekla, že tvůj názor není vyhraněný. Což je dobře, protože jsi otevřená informacím a názorům. Ono to totiž s uprchlíky opravdu není jednoduché, rizika tu skutečně jsou a mnohá se mohou ještě ukázat. Ale zase spousta křiklounů si absolutně nezjistí žádné informace, a protože Pepa s Frantou v hospodě říkali, tak je to přece pravda a svou nenávist budu schovávat za vlastenectví.

4 Dani Gee Dani Gee | 25. července 2015 v 21:15 | Reagovat

Nebudu svyjadřovat k migrantům, na ně také nemám názor (na kvóty a laxnost naší vlády vůči EU názor mám), zaujala mě vaše roztržka s IVČRN. Já se znám s těmi dobrými muslimy z čajoven, randili s mými kamarádkami, některé moje kamarádky dříve chodily i do mešity.. asi chápu, jak to Konvička myslí, když říká, že muslim... je problém tak nějak vždycky. Konvička to neumí popsat (a asi ani veřejně nechce, kdybyste nebyla tak konfrontační, třeba byste se dozvěděla víc, co on sám ví o tom, jak seten fajn muslim chová doma k manželce) já taky ne. Tak si půjčím blog Rudy Havlíka, který se vyzvává z lásky k muslimům, ale přesto přiznává: "Nepoznal jsem ale ani jednoho, který by nepodporoval útoky proti Dvojčatům nebo by mu nějak extra vadilo sem tam ucihlovat ženskou k smrti. Ani jednoho."http://havlik.blog.idnes.cz/c/178776/Miluju-Islam.html No a teď mi řekněte, co s tím. Já muslimy i přesto beru jako lidi, lidi na prvním místě, ne muslimy. Prostě musím ignorovat ten jejich islám, abych se s nimi mohla bavit. A tenhle způsob se jim snažím misionářsky podsouvat, ať nikomu necpou, že jsou muslimové, protože pak si člověk může leda odplyvnout. Ať jsou na prcním místě lidi a pak to půjde se dál bavit.

5 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 27. července 2015 v 21:16 | Reagovat

Na konci jsi napsala chovejme se jako lidi. Jenže nejen Evropané a křesťané jsou lidi, ale i oni muslimové a pak i ti náckové, ne? Chováme se jako lidi už teď a taky to tak vypadá.
Islámu v Evropě nefandím a ano, mám z něho strach. Normální muslim jistě není terorista, ale normální muslim je muž, který omezuje svoji ženu a muslimka, žena, která se se samozřejmostí podvoluje muži, protože tak jim káže životní styl, jejich náboženství, jejich kultura. A to je věc, kterou nechci, protože Islám je mladší a některé věci si potřebuje ještě odžít. Nechci být hnusná, ale oni se vyskytují ve fázi, kterou jsme si zažívali počátkem novověku. Což není jenom renesance, ale také náboženské války. Jsou jinde a my jsme taky jinde a to se nedá dát dohromady.
Jak máš to své první vyjádření- "prd rozumí, ale vyjadřují se", jenže my jsme si jednou zvolili tu demokracii a tak se (někdy bohužel) vyjadřovat můžeme i k věcem, které neznáme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama