Mezi pejskaři a lidmi

21. března 2015 v 22:34 | Myší královna |  Fauna

Tenhle obrázek dneska proběhl jednou nejmenovanou pejskařskou FB skupinou. Nevím, k čemu to patří a o čem debata původně byla. V nitru přemýšlím, jestli to hodit na socialismus, nebo na Kalouska, že se lidi v civilizované zemi chovají navzájem takhle.

V téhle problematice deklarujeme dva případy extrémních volů:
a) vůl, jako je tady p. Janeček, kterým se nehnusí řešit situaci de facto zničením cizího majetku, ačkoli jde o dočasné řešení, protože pokud se situace neřeší s majitelem věci osobně, může se opakovat;
b) volové, kteří za tuhle situaci mohou a nechávají svého psa volně běhat a srát, jak se mu zachce.

Upřímně, pokud by hořela Národní knihovna a já bych měla možnost zachránit depozitář výběrem skupiny, se kterou sousedit, tak nevím, nevím. Je to dost těžká volba. Oba dva případy jsou dokladem nejvyšší sobeckosti a arogance, snahy dokázat, že nepotřebuju k životu lidi. Oba dva případy jsou dokladem toho, že volební právo neznamená žádnou záruku duševní vyrovnanosti a že je vlastně dobře, že na dodržování pořádku tu máme kompetentní lidi.

Všimněte si u pana Janáčka ještě jednoho zvláštního závěru. Problémy se psem nechce řešit s páníčkem, protože by je údajně mohl řešit rovnou s rodiči páníčka. Pane Janáčku, nevím, jak staří pejskaři či jak moc chytří pejsci vás obklopují, ale průměrný pes má inteligenci asi tříletého dítěte. Předpokládám, že lidé, kteří venčí ve vaší čtvrti psy, budou starší, než tříleté, není tedy nutné konzultovat situaci s rodiči. Pokud bude před vašim domem vykonávat potřebu tříleté dítě, taky to nebudete řešit otrávením dítěte, ale konzultací s rodiči.

Komunikace se psem je založená na tom, že pokud mu někdo výslovně neřekne, že něco může nebo nesmí, tak to udělá nebo neudělá. Můžete mu zkusit vysvětlit, že nemá srát, ale jaksi je to živý tvor se svými potřebami. Udělá to tak jak tak. Takže je jen a jen volbou páníčka, kde pejsek potřebu nakonec vykoná a taktéž je jen volbou páníčka, co se s exkrementem pak stane. Pejsek jej po sobě neuklidí (pokud ano, je to známkou toho, že je s ním něco v nepořádku).

Máte děti nebo vnoučata, pane Janáčku? Byl byste radši, kdyby s nimi problémy řešili ostatní taky takto radikálně? A mají si vybar to nakopnutí, nebo otrávení?

A co jste vůbec udělal těm nebohým zvířatům, že vás pokousala? Protože můj pes je dost velký šílenec, ale v životě nekousl náhodného kolemjdoucího. Jednou lehce chňapl opilého klučinu, který jej obtěžoval. Ale to nebude určitě váš případ, že ne?
 


Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 1. dubna 2015 v 19:25 | Reagovat

Obávám se, že si to pan Janeček asi nepřečte, ale pravdu máš v tom, že problém je tak nějak v lidech. Psi za to nemůžou :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama