Facepalm č. 17: Prodejní mechanismy

24. března 2015 v 13:56 | Myší královna |  Facepalm
Nejsem ostřílený marketingový whatever, ale prošla jsem ročním rychlokurzem výukou marketingu na Střední škole průmyslové, hotelové a zdravotní (fakt se to tak jmenuje, není to fór; jen čekáme, kdy k ní připojí sousedící domov důchodců) a spoustu mechanismů ještě rozeznám. Vzpomenu si na poučky o podnětech a reflexech, na debaty o tom, že vůně pečiva může být marketing, proč se rohlíky dávají na konec obchodu, proč je Billa uspořádaná do U a jak jsou super jutové tašky z Tesca, protože jsou praktické, ekologické, zničené vám vymění za nové a vypadáte jako ekoaktivista, což se dneska nosí.Ale já jsem víla blbá a věřím v lidskou v poctivost. A taky v to, že jsou přece sociální skupiny, které si mezi sebou nelžou.

Nedávno se řešili šmejdi. Lidi, co prodávali důvěřivým důchodcům různé stroje času a teleporty za přemrštěné ceny, které se nedaly splácet. Pak prošel ten boom s množírnami psů. Teď zrovna obchází naše domovy zástupci energetické firmy podstrkující našim spoluobčanům převodové smlouvy zamaskované jako změnu nevýhodného tarifu na výhodný. Mladý člověk to pobere, nevěřícně zakroutí hlavou a pak jde a nakoupí v akci věci, který by si vlastně vůbec nekoupil a myslí si, jak strašně ušetřil.

Já se takhle nechala naposledy ukecat v jednom nejmenovaném olomouckém zverimexu. Poptávala jsem granule, které běžně kupuju a o kterých mi před měsícem z tohoto obchodu odepsali, že je prodávají. Říkám fajn. Jdu tam. Slečna u kasy působila strašně příjemně a sympaticky a říká: Ontario nemáme, ale máme tady tohle (nemůžu si vzpomenout na název toho šitu), je to pro malý dospělý pejsky, stojí to stovku za kilogram a je to velice dobrý poměr ceny a kvality. Říkám fajn, vezmu kilo, voní to dobře.

KRETÉN se až venku podívám na složení v letáku. A víte co byla hlavní surovina té šlichty? Nízkopopelová drůbeží masová moučka.
NÍZKOPOPELOVÁ DRŮBEŽÍ MASOVÁ MOUČKA.
NÍZKOPO- Hej ne. Nepotrpím si na nějaký hogo fogo žrádlo pro psa. Peg miluju, ale nekrmím ji lepším jídlem, než sebe. Do včerejška jsem ji ani nekrmila ani ničím horším, než sebe, ale o to tu nejde.

Gratuluju slečně k provizi, kterou zřejmě dostala. Snad si za ni koupí alespoň rohlík. Vole, komu mám dneska věřit, když jsou podplacení už i doktoři a prodavači ve zverimexech, kde snad jde doprdele o zdraví zvířete? To fakt musí prodat všechno na čem je cedulka SUPER PREMIUM? Nebo nevím!

Výrobce Belcanda (musela jsem se podívat na ten zasranej leták) si mastí kapsu tím, že napíše do propagačního materiálu cosi o holistickém krmení, o chia semínkách, bez kterejch se bytovej pes prostě neobejde, jo a víte, jakou má tohle krmivo ještě výhodu? Oni totiž vyrábí doplňkové granule pro barfaře. Pro ty, co nevědí, o co jde: barfování je způsob výživy zvířete založený na přímém podávání surovin. Zkrátka bezgranulový. Dává se jim zelenina, maso, apod. A vole oni k tomu jako doplněk vyrobí granule nacpané amarantem. To si určitě každej barfař koupí, že jo. Stejně jako já si koupím DRAŽŠÍ GRANULE, kde je místo masa NÍZKOPOPELO... ježiši.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama