Strasti a slasti pokladních

14. ledna 2015 v 23:30 | Myší královna |  Deníkoviny
Od osmnácti let jsem dělala pokladní v hypermarketu, kde pracovala máma asi osm let. Naposledy jsem kasírovala v srpnu loňského roku, ovšem pro změnu v olomoucké filiálce. Jestli jste na Kafkově zahlédli zmatenou kudrnatou blondýnu, byla jsem to já.
Práce pokladní obnáší mnohé povinnosti. Kromě odpovědnosti za škatuli plnou peněz a za zboží, které se semtam někdo pokusí potají protáhnout přes pokladní zónu, se musíte neustále usmívat a být ve střehu. Bohužel, pravidelná rutinní práce se občas neblaze odrazí i v soukromém životě. Naučený úsměv, fráze a nepřetržitě udržovaná schopnost artikulovat leze prostě po dvanácti hodinách střídavého sezení a stání na mozek.Nedávno se na toto téma spustila diskuze na Facebookové stránce Odposlechnuto v Praze. Jistý pan Vávra přispěl svou zkušeností z HM Globus: "Pán ve frontě přede mnou. "A ještě vás poprosím o cashback 1500,-" Paní pokladní se omlouvá že jí to ještě moc nejde a vyndavá si tahák. když všechno potřebné zadá do pokladny, následuje její otázka: "A budete platit kartou, nebo hotově?"

Vzpomněla jsem si na své vlastní historky, kterých jsem díky svým krátkým mozkovým spojům plná. Hezká situace nastala, když jsem markovala nákup a uprostřed skenování jsem nějak procitla, podala artykl zákaznici do ruky a poděkovala. Moje nejoblíbenější story vznikla za situace, kdy přijela ruská rodinka. Rusky jsem se učila na základce a pak rok na vysoké, jenomže moje znalosti se při prodeji vytratily stejně rychle, jako právě ona schopnost přemýšlet. Když to shrnu, došlo k trapné debatě stran ne/zaplacené tašky ve formě "my něpanimajem, my Rusi - ale já vím, ale platili (promnula jsem si mezi prsty imaginární peníze) tu tašku (ukázala jsem na jmenovanou věc) - I to vy predavatě?"

Nyní se s vámi podělím o zážitky z Odposlechnuto v Praze, které se mi taky děly a snad pobaví i nezasvěcené.

Jiřina P. Můj známý má malou pekárnu a prodejnu. A jak už je zblblý z toho prodávání, tak při placení v supermarketu místo "Děkuji, je to všechno," řekl : "A bude to všechno?"

Lucy V.Znám až moc dobře. Jsem si šla onehdy po práci zaplatit Open Card, a jak nás manažeři nutí zdravit stylem "Dobrý den, vítejte u nás", tak jsem to na toho chlapíka za sklem vybalila, no koukal na mě jak na blázna.

Linda Z.
V době, kdy jsem pracovala za pokladnou, jsem šla s kamarády na večeři. Platila jsem kartou a číšník mi podal terminál se zadanou částkou. Zadala jsem spropitné, pin, vyjel doklad, utrhla jsm ho, zmáčkla ok, utrhla druhý, originál si nechala a kopii podávám jemu i s terminálem... Chudák na mě koukal, jestli si nedělám p... Už jsem byla tak automaticky naučená, že i mně trvalo, že tohle měl dělat on.

Kamila K.
Moje kamarádka na brigádě v jednom hyper nebo super chtěla jednou markovat i ten oddělovač.

Dáduška D.
Mně se jednou podařila hláška, když jsem dělala v OBI a byla akce na sbírání nálepek s bobříky. Jedna rodina u mě platila gril, a bavila se jak budou grilovat atd... Vše jsem namarkovala, řekla jsem jim konečnou částku. A na konec ze mě vypadlo: A bobříky vaříte? Paní na mě koukala jak vyoraná myš, pán se toho hned chytil a odvětil: Jasně, takový bobr na česneku...... Ale aspoň jsem je pobavila.

Jaruna Z.
Ze mě na brigádě za pokladnou občas místo "Dobrý den!" vypadlo "Zadejte pin!" Nechápu.

Můj poslední příspěvekKamila K.: Já taky! Bývala jsem tam tehdy jen sem tam na víkendy, vždycky mě hodili nepřipravenou do vody třeba po měsíci a padesát tisíc věcí bylo jinak... A tehdy byl oddělovač v takový papírový kabičce s potiskem (reklama na nového operátora) a já debil ji tam začala před frontou rozbalovat. A to jsem byla ještě bruneta!


Pro další špeky sledujte tento odkaz.
Jaké se profesní deformace projevuje u vás?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama