Freak Show is over. Co si myslím čtvrté řadě AHS?

23. ledna 2015 v 14:29 | Myší královna |  Filmy, recenze, obsahy
Tento článek obsahuje spoiler a jsem na to hrdá.
Tento článek obsahuje sice nějaké vulgarismy, ovšem ani jeden obrázek klauna.Seriál American Horror story vysílá od roku 2011 americká televize FX a pochází z dílny tvůrců Plastické Chrurgie a Glee. Každá série se odehrává v jiném prostředí, vesměs je zde použit vzorec střídání dob minulých a současnosti. Těmi "dobami minulými" myslím šedesátá léta, ačkoli je součástí většiny sérií retrospektiva o desítky let zpět.


Nejsem fanda hororů, ale na čtvrtou sérii jsem se opravdu těšila. Odehrávala se v jedné z posledních přehlídek zrůd, neboli "kabinetu kuriozit" v USA, konkrétně na Floridě. Už od první epizody se mi zdála čtvrtá řada naprosto dokonalá. Neustále přibývaly nové zajímavé postavy a co je největší pecka: většina z jejich tělesných "abnormalit" nebyla perfektním dílem grafiků, nýbrž skutečným omylem Boží dokonalosti, když to řeknu hodně drsně. Objevila se zde například dvoumetrová transsexuální modelka (Amazon Eve, tu jsem milovala!), muž s tuleními končetinami, nejmenší žena na světě, žena bez nohou, anebo prostě obyčejní zdraví lidé, kteří se prostě nenarodili zrovna symetričtí (Meep, Pepper), ale mají obrovský talent a charisma.

Nechyběl samozřejmě krásný, tělesně nepoškozený, ovšem psychicky narušený plod aristokratického incestu (ovšem lépe, než "psychicky narušený plod aristokratického incestu" se hodí výraz "totální magor") krátící si volnou chvíli pilováním lidských končetin, výrobou marionet z ostatků rodiny, koupelemi v krvi a nasáváním drahé kvalitní lihoviny z lahve s dudlíkem. Příznačné jméno Dandy téhle postavě sedne jako prdel na hrnec, ovšem to nic nemění na faktu, že s tímhle chlapem byste dvojdomek rozhodně vlastnit nechtěli.
Posuďte sami.

Tomuhle já prostě říkám "boží tělo". Ale popojedem k pointě.
(a ano, je to matka Barneyho Stinsona)Aby to nevypadalo, že jsem dožraná stejně, jako když skončil HIMYM: nejsem. Oproti AHS4 je HIMYM podprůměrný seriál. Teda alespoň k tomu AHS aspirovala, když pomineme fakt, že srovnávám sitcom s hororovým seriálem. AHS totiž není až tak popkornová záležitost. To možná byly předchozí série (minimálně třetí určitě), ale u Freak Show se vám popkorn v ústech promění v rozblemclou šedou kůru mozkovou a to fakt nechcete. Ve scénách, kdy evidentně schizofrenní Neil Patrick Harris zaživa a plného vědomí přepiluje (jo! Jo!) sluníčkovo Emmu Roberts, tak i v jiné orgány (fakt hnusná scéna, poprvé jsem nějakou hororovou scénu rozdýchávala čtyři dny). A ano, napsala jsem Neil Patrick Harris, protože když HIMYM a pořádně aneb Proč namísto něj nehrál Shia LaBeauf, aby byla pořádná sranda?

Dá se říct, že od dílu, kde je zobrazen celý život postavy jménem Pepper (díl navazující na druhou sérii), to šlo celé do kopru. Nečekala jsem, že se v hororovém seriále chytnou postavy za ruce a budou tančit Hava Nagila. Nicméně jsem měla pocit, jako by si autoři kompenzovali nijakost předchozích sérií. Jak by řekla moje nejka - závěr je prostě už "tu mač". Už jsem k té myšlence inklinovala ve chvíli, kdy se začaly zrůdičky vraždit navzájem, ovšem poslední epizoda, kdy Dandy vystřílí všechny, až na tři a půl člověka (ano, jestli si dobře pamatujete, tak takhle nějak jsem si představovala konec Ulice, chyběl tam jen atomovej hřib) a jedna z nejsobečtěších a nejvypočítavějších sviní se dostane do nebe, mě totálně zklamala. Vrahouna Dandyho naložili jako utopence, ačkoli si ten kluk zasloužil mnohem horší smrt. A měla jsem dojem, že tam někam série směřuje, i když směřovala ve skutečnosti někam jinam, jestli víte, co tím chci říct. Poslední díly všech sérií byly exploze, tohle bylo jako když postavíte kečup dnem nahoru a čekáte, co se z něj dá ještě vytřískat.

Musím ale uznat, že jestli mě něco dostalo, tak soundtrack. Jessica Lange asi v žádné sérii nezpívala hůř, ale věřím, že to celý bylo hrozný jen kvůli rakouskému akcentu, který byla nucená udržovat. Prakticky všechny písničky mám stažené v telefonu a úvodní znělku mám dokonce na vyzvánění.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama