Cenná lekce o karmě

20. března 2014 v 21:36 | Myší královna |  Deníkoviny
Sedím v posteli s bolehlavem z kdovíčeho a přemýšlím, jak naprd se dneska mám.
Ve škole to bylo v pohodě. Tramvaje jsem šikovně stihla po cestě do školy i zpět, což se u mě moc často nestává.
No a pak se to rozjelo...


Přijdu domů a za dveřma pokoje si říkám, co mě zase překvapí. Po příchodu domů automaticky chodím do pokoje ve strachu z toho, co zase Peg provedla. Obvykle najdu na sračky rozcupovanej papírovej kapesníček nebo něco podobnýho. A nebo svý kalhotky. Nebo kalhotky některý spolubydlící. Ty Peg miluje, zvlášť tu část v oblasti pudla, jak se tam zachytávají různý... tekutiny (na tělesné tekutiny je vysazená, ale o tom až po desátý večer, je to dost nechutný). No, tak zamířím do pokoje, ještě v bundě a s noťasem na rameni, obhlédnu pokoj, říkám si "cajk, to vypadá dobře", akorát u postele najdu zmuchlanej cár jakéhosi igelitu.
Igelitu...
Igelitu s papírem...
Igelitu s papírem a nápisem "BOHUMIL HRABAL".
V šoku jsem zvedla kus zmuchlanýho obalu od knížky půjčené z univerzitní knihovny. Totálka. Nejméně třetinu obalu sežrala. Prokousala jak igelitovej obal, tak papírovej obal. ISBN a název knížky přežvýkala do ruštiny. Knihu samotnou jsem našla v pelechu s odtrženým hřbetem. Plátěnej potah desek vypadal jako kdyby si ho Hulk oblékl na posilování. No doprdele.

Ne že bych kontrolovala, jak blízko se dostala ke knihám. Nezkoumala jsem to. Už od začátku semestru mi knih z knihovny stojí u postele komínek. Staroslověnštinu olizovala už nějakou dobu. Nenapadlo mě, že si vytáhne z nočního stolku Hrabala a uspořádá mu kremaci.

Nebudu tvrdit, že ji minul trest. Byla jsem vytočená jak klíště. Obvykle zařvu z plných plic "PEGGYNOOOO!!!", ale v téhle chvílí jsem se nezmohla na nic jinýho, než na přidušené "íííííík... chmchm..." Zachovala jsem se naprosto needukativně. Nasadila jsem jí náhubek, vykopla ji na chodbu a přiskočila jsem k notebooku - přičemž jsem rozbila při tom pohybu sklenici - abych si vyhledala ceník univerzitní knihovny. Je blbý, že se ta knžka už neprodává. Ale je dobrý, že je vnitřek vesměs v pohodě a možná se bude dát opravit. Těžko říct.

První a hlavní věc, kterou mě tahle příhoda naučila: ODNAUČ SE, SAKRA, PROKRASTINOVAT!
Ta hromada knížek je tu dlouho. A onu Jarmilku jsem měla vrátit ve čtvrtek. Kdybych nebyla blbá a neodkládala povinnosti, Jarmilka by si hověla ve Zbrojnici.
Sedím tu a koukám na tu požvýkanou staroslověnštinu a další hromadu knih, na které se chystám a nebyla jsem schopná je vypracovat.
Další odložená věc: nádobí. Kdybych ho tu neměla naskládaný, tak neozbiju sklo. A vůbec, co ten pes dělal v pokoji. Věc druhá. Celou dobu ji zavírám v pokoji a ničí mi věci. Asi nastal čas řešit to dospěle a načíst něco o psech. Protože ona mě nechtěla nasrat, že jo. Ona se prostě cítila sama a nevěděla, co dělat. Proto se mi hrabala ve věcech.

Ono všechno má svůj důvod. Akorát nevím, jakej důvod má to, že mám na účtě až do dalšího výplatního data litr a polovinu jsem byla odsouzená vrazit do psa už před tím debaklem s Hrabalem.

A že si vůbec stěžuju, děcko by vyšlo dráž.

P.S: Když jsem šla zatopit, sundala jsem z radiátoru Medvědův ručník, hodila ho na židli, přičemž ručník cestou vzal držátko lopatky se sklem, která stála na psacím stole. Jako bych o tom nemluvila, že jo.


 


Komentáře

1 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 21. března 2014 v 17:20 | Reagovat

No páni... :D
Potěší.
Někdy se prostě... daří...

Snad ta knížka půjde nějak opravit ;-)

2 music-germany music-germany | E-mail | Web | 21. března 2014 v 23:59 | Reagovat

Ne, ze bych ti to prala, ale pobavilo. Ony asi budou zase nejake erupce na slunci, protoze ja mela celkem scheißtag dneska :D Ale rikam si, ze dokud jsem nikoho nezabila, tak je to furt dobry :D

3 my-wonderment my-wonderment | Web | 23. března 2014 v 19:06 | Reagovat

Pane jo, tak to si měla vážně super den. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama