Facepalm č. 14: Kapitalismus

8. února 2014 v 0:27 | Myší královna |  Facepalm
Poslední dobou mi toho fakt hodně leží v žaludku, a proto mě políbila múza tak, jako nikdy. Dnes tedy budu povídat o kapitalismu. Jsem zastáncem demokracie a zatvrzelý antikomunista - a nejen proto, že můj pradědeček přišel o 3/4 žaludku v lágru. Zkrátka se mi líbí, že může člověk svobodně cestovat, tvořit, ale hlavně podnikat. Podle mě by měl podnikat každý, kdo jen může. Ale jednu věc fakt nesnáším: když někdo dělá ze svých podřízených čůráky.Za svůj krátký život jsem kromě podivných praxí pracovala jen u jedné firmy na jedné jediné pobočce, kde byli celkem fajn lidi a nic takového jsem nemusela řešit. Dokonce jsem slyšela o stížnostech v jedné firmě, kde vedoucímu říkali Führer; ten člověk byl sprostý jak na zaměstnance, tak na zákazníky, to už je na delší debatu a nechci tu nikoho dehonestovat, ale nikdy jsem neslyšela, ani nebyla svědkem toho, že by z někoho dělal pitomce, kromě sebe.

Tohle je problém soukromníků, kteří vědí, že mají pod sebou lidi, co jsou závislí na pár užmoulaných Palackých měsíčně a strhávání sociálního a zdravotního pojištění. A proto je peskujou za to, že neporučí větru, dešti, protože za minimální mzdu by se přece měli roztrhat. Samozřejmě je vaše vina nejen to, že nechodí zákazníci, je váš problém, že jste byl potrestán za chybu svého nadřízeného. Je vaše vina to, že se zvýšily daně, je vaše vina i to, že venku chčije, a když chčije, lidi nejezdí na kole. Je vaše vina, že jste udělali to, co šéf řekl, že chce, a ne to, co skutečně požadoval.

Zvykla jsem si na relativně férový svět, kde jeden za druhého slízne smetanu či trest, ale svádět na lidi, co jsou na vás závislí, počasí, vlastní krámy a dementní systém vedení podniku, to už je šikana jak prase.

 


Komentáře

1 music-germany music-germany | E-mail | Web | 10. února 2014 v 23:25 | Reagovat

3x souhlas! Víc nemám, co dodat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama