Bomba snožmo do řeky ZEN

28. prosince 2013 v 14:03 | Myší královna |  Téma týdne
Tak jsem zase vytáhla deník; takovou tu knížečku, kterou otevřu jednou ročně, abych zkontrolovala svá loňská předsevzetí, napsala nová a zkontrolovala jejich minulé plnění. Jinak ji držím schovanou v šuplíku, protože je plná dopisů od Ludmila, psaníček z vyučování na základce a bolestínského fňukání z dob, kdy jsem byla ímo...Jenomže mě dost překvapila jedna věc: žádná předsevzetí na rok 2013 jsem si nenapsala. Jako bych snad tušila, že je nesplním. Ano, seznam předsevzetí vídám fakt jen dvakrát ročně: když rok začíná a když končí. Když se zamyslím nad těmi na rok 2012, spousta z nich byla až moc reálná. Dostat se na VŠ. Odmaturovat. Pane bože, kdo by řekl, že tahle předsevzetí budou ta jednodušší. V tomhle bylo kouzlo roku 2012 - v těchto malých úspěších. Předsevzetí "nekouřit a nechlastat" jsem odškrtla jako nesplněné. Stejně tak ultimátum "za každý nakreslený obrázek denně - pět minut meditace při svíčkách" je označeno černým nápisem "p.ču!" Předsevzetí "věnovat se Barči" mám uvedeno jako splněno, což byla asi pravda, protože Baruška rok 2012 ustála ve zdraví. Omezit příjem masa - splněno. Omezit příjem sladkého a nadávání - nesplněno. Být příjemný člověk - otazník.

Proč jsem se loni vybodla na předsevzetí? Důvodů je několik. Rok 2012 byl skvělý. Vztahy, škola, rodina - vše bylo v cajku. Letošek byl podivnější. Problémy doma. Konflikty s Medvědem. Úmrtí křečka. Dost peprné zkouškové období v letním semestru, kdy jsem většinu zkoušek udělala až napotřetí, vyjma té, ze které jsem propadla, protože jsem pracovala. Příjemnější člověk taky nejsem - ač z dálky vidím na řeku ZEN, pořád mě od ní někdo táhne pryč. Tak moc ráda bych do ní skočila. Placáka, šipku neumím. A jen tak plula s proudem. Proč musím být ohnivý živel? Nenávidím to. Ačkoli jsem pod vládou boha Slunce, chtěla bych být vzduch nebo voda. Možná i země. Proč mě matka neporodila později? Tak moc bych chtěla být třeba Blíženec. Blíženci jsou zlatíčka. Každý je má rád, jsou to skromní, milí podivíni. A já musím být Beran: hádavý, uřvaný Beran. Navíc přitahuju problémy, aniž bych o to stála. Naneštěstí jsem ještě přecitlivělá, takže dostávám víc, než zvládám.

Příští rok bude podle numerologů těžký a složitý. Pro Berany ale má být celkem v cajku. No, ale když měl být tenhle jednoduchý, tak to snad nějak zvládnu. Výška mě učí věřit si, makat na sobě a ničeho se nebát. Škola a psaní pro mě bude prioritou číslo jedna, Medvědovi se to sice líbit nebude, ale ten si teď taky buduje slibnou kariéru. Nějaký hustý ruský numerologický horoskop mi zase slibuje velké štígro, protože podle jeho výpočtů se sedmička příštího roku shoduje s tou mojí. A to je super. Moc super. Dokonce mi směřování za jednou prioritou doporučuje. Dobré znamení. Je totiž nejvyšší čas, abych začala pracovat na své bakalářské práci.

Slovo "namasté" už mě neuklidňuje. Znervozňuje mě. Už nemám pochyby o tom, že cesta, kterou směřuju, je zajímavá, a že pokud se mi podaří naplnit všechny plány, které mám, bude to super. Na všechno mám záložní řešení. Přemýšlím: dovedl mě někam rok 2013? Ano, k řece ZEN. Tenhle rok mě nutí přehodnotit svůj přístup. Nenechat sebou vláčet, ale bránit se klidně a potichu. Skočím do řeky ZEN. Žádná nicka mě už nerozhodí vykřikováním svých nepodložených soudů. Už ne.

 


Komentáře

1 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 28. prosince 2013 v 14:34 | Reagovat

Já upřímně doufám v to, že rok 2014 bude... "lepší"... klidnější... vyrovnanější...
Já v podstatě ani netuším, co si o letošku mám myslet... když se dívám zpětně na celý rok, otevřu deník, zjišťuju, že celý ten rok byl jak na houpačce. Depky a stavy pohody, štěstí a bolest, vztek... prostě všechno dohromady.
Štěstí sice vyrovná neštěstí ... ale přece jen, člověka to "kyvadlo" vyčerpá... a tak si přeju (sobě si:D) aby tenhle rok byl... klidnější a abych já  byla vyrovnanější...
No, uvidíme.

Tobě přeju samozřejmě do nového roku všechno dobré a celkově, shrnuto podtrženo, aby se rok vyvíjel podle tvých představ ;) (LB)

2 myší královna myší královna | Web | 28. prosince 2013 v 14:48 | Reagovat

[1]: Děkuju, tobě taky :-)  :-)

3 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 29. prosince 2013 v 12:33 | Reagovat

*zde zvedá packu jeden blíženec*
Nechtěj být blíženec, jsme tak roztěkaní, u ničeho nevydržíme moc dlouho, chtěla bych klid, vyrovnání... a místo toho jen chaoticky poletuji od jedné věci k druhé... 3:)
A vůbec, vidím to tak, že rok 2014 bude přesně takový, jaký si ho uděláme... takže snad úžasný... *zabte toho optimistu* :3
A mmmmm, Cage the Elephant, ňach ňach. :3

4 myší královna myší královna | Web | 29. prosince 2013 v 12:40 | Reagovat

[3]: My jsme zae výbušní nerváci. :))

5 An An | 30. prosince 2013 v 15:06 | Reagovat

Ahoj, jen ti chci připomenout, že máš do konce týdne čas poslat soutěžní práci do DUELu na téma "On a ona". Práci zašli na náš e-mail, který najdeš v menu :)
Předem díky,
An (literární-klub.blog.cz)

6 An An | 19. ledna 2014 v 12:33 | Reagovat

Chtěla bych všem účastníkům DUELU oznámit, že se uzavírka posouvá do neděle, 26.1. a hlasování bude probíhat od pondělí, do pátku.
Zároveň se chci omluvit za případné způsobené nepříjemnosti. Všechny informace najdete na stránkách klubu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama