Seznam mladické nerozvážnosti 1-10

21. srpna 2013 v 22:58 | Myší královna |  Sebepoznávání
Určitě znáte blog "1000 věcí co mě serou". Články na tomto blogu jsou úderné, trefné, vtipné a nápadité. Nedávno mě zaujal post s názvem "ŽE MI JE TŘICET". Cituji:

"Sere mě, že jsem toho spoustu nestihl a možná nebude prostor to změnit. Sere mě, že jsem nebyl na Erasmu. Že jsem si nikdy nenechal na hlavě udělat číro nebo neslyšel naživo Soundgarden. Že jsem nezkusil kokain, a teď už se do experimentování nehrnu. Že jsem se s žádnou holkou nevyspal na jednu noc, a přitom ji nikdy předtím ani potom neviděl. Že šedivím a plešatím a nepřijde mi to tak roztomilý, abych o tom napsal hejt. Že jsem se nenaučil hrát na kytaru a že jsem neoprášil nemčinu, aby těch devět let školní výuky nebylo definitivně spláchnutejch do hajzlu. Sere mě, že se furt cejtim jak mladej zobák, ale mládí oficiálně skončilo."

A já se nad tím zamyslela. Jaký život žiju? Stojím na přesné hranici mezi poctiváčkem a flákačem. Horko těžko dotahám vysokou školu a pak co? Umřu jako pokladní v supermarketu, aniž bych si splnila jakýkoli sen? Řekla jsem si: no to teda ne. V žádném případě. Ve třiceti budu mít věk na to, abych se už usadila a měla děti. Jenže co když mi to nestačí? Pořád se bojím něco dělat. Nikdy jsem nebyla promiskuitní a mrzí mě, když čtu "přiznání holek" typu "nejsem kurva, prostě si užívám, jsem mladá a život je krátký", protože sex pro mě není rozhodně zábavná činnost, natož koníček a nemá cenu jej provozovat s někým cizím a divným. Stejně tak chlast. Chlast je oživení na nudný večírek, určitě ale ne podstata večírku nebo životního stylu. A o fetu ani nemluvím.

Pak jsem koukala na "Jak jsem poznal vaši matku" a díl, kde Barney plní Murtoův seznam (věcí, které se po třicítce nemají dělat) a Ted plnil Barneyho seznam věcí, na které "nejsi nikdy dost starý". A řekla jsem si, že bych si měla napsat podobný seznam. Seznam věcí, na které nemám koule, na které jsem líná, posraná a které po třicítce nepřichází v úvahu. A jestli chcete: s dětma to určitě nejde.

Přináším vám tedy svůj osobní seznam věcí, které po třicítce nepřicházejí v úvahu a musíte je udělat, dokud jste fakani bez závazků. Potažmo pokud jste dospělí, ve vztahu, se závazky, ale pořád jste na to dostatečně ušatí. Seznam mám zatím 21 položek a chci to dotáhnout alespoň po symbolickou třicítku. Pro dnešek vám představím první desítku.


PRVNÍCH DESET VĚCÍ, KTERÉ MUSÍM/MUSÍTE DO TŘICETI STIHNOUT:


1. DOKONČIT VŠ - Nejistá věc, ale je to sakra moje povinnost, když už tam dělám, do 26-ti let dostávám SD a můžu studovat zadarmo! A podle mě by měl studovat každý, kdo na to má prostředky a možnost. Vždyť takhle můžeme zapracovat i na národu jako celku. Budeme hustý vzdělaný národ, a i kdybyste stavěli mrakodrapy, můžete si na lešení povídat o dějinách umění, ne?
Proč bych to nemohla udělat po třicítce? Platila bych za to a asi bych ani neměla čas.
Proč bych to nemohla udělat jako matka? Protože bych neměla čas na děti a musela bych je zanedbávat. Drobet času, který je chci učit milovat přírodu, stavět si sebevědomí a chápat lidi, bych musela věnovat škole.

2. ZÚČASTNIT SE TRAPNÉ KOMERČNÍ REALITY SHOW - Jediný důvod, co mě drží, je reakce okolí. A já se na ni hodlám vykašlat. Jít do VyVolených nebo Superstar, i za cenu toho, že se ztrapním - budu na to mít zkrátka věk.
Proč bych to nemohla udělat po třicítce? Protože by si lidi říkali: "Copak není dost stará na takové věci?"
Proč bych to nemohla udělat jako matka? Protože musím živit rodinu a nebudu mít možnost se na tři měsíce vypařit. A to nemluvím o ostudě, kterou bych tam udělala sprchováním nahá (sprchovat se v plavkách je KRAVINA) nebo svými hysterickými výlevy.

3. ZHULIT SE - Nikdy jsem to neudělala a nebudu mít příležitost! A ač je to nelegální - jednou možná bude, takže se to nebojím napsat - mám dojem, že oproti vrstevníků v pojídání baget zanedbávám.
Proč bych to nemohla udělat po třicítce? Možná bych mohla, ale vypadala bych jako obstarožní toxikoman.
Proč bych to nemohla udělat jako matka? ...Na to snad nemusím odpovídat.

4. ŽÍT ALESPOŇ ROK V ZAHRANIČÍ - A možná víc. Založila jsem si spořící konto a veškeré peníze, které mám (ač jich moc není) navíc, si tam posílám. A po výšce za odměnu odjedu za moře. Nevím, jestli to zvládnu naspořit. Moje vyvolené místo je Kanada a jednosměrná letenka stojí 30.000,- Kč. Navíc musíš mít alespoň 50.000,- KČ na účtě, abys dostal/a pracovní vízum. Mám co dělat. Asi nebudu jíst.
Proč bych to nemohla udělat po třicítce? Vlastně stejný argument, jako ostatní. Nebude na to čas, peníze budu házet do bydlení, budování domova pro usazení se, podnikání, apod. Na cestu za moře nebude.
Proč bych to nemohla udělat jako matka? Podle mě je sobecké a nezodpovědné tahat děti jen kvůli svým rozmarům do zahraničí. Pokud bych byla kapacita ve svém oboru a byla bych si jistá, že tam zůstanu dlouho, Kanada by dětem prospěla. Ale na pouhý pokus usazení se v zahraničí by mi dětí bylo líto. A to nemluvím o tom, že můj současný přítel by určitě nejel, pokud bychom spolu zůstali.

5. JET NA ERASMUS - Tahle položka je jen v závorkách, nejsem si jistá, zda se o to budu pokoušet.

6. VYDAT KNIHU - Mám spoustu skvělých nápadů, ale nejsem schopná je realizovat. Sním o tom od patnácti a pět let se flákám. Kniha se prostě vydat musí, i kdybych ji měla psát místo spaní.
Proč bych to nemohla udělat po třicítce? Protože je to prostě POZDĚ, já chci psát teď. A kdo ví, jestli do té doby nespáchám sebevraždu.
Proč bych to nemohla udělat jako matka? Nebude čas.

7. NAPSAT SBÍRKU EROTICKÝCH BÁSNÍ - Psaní erotických básní je záležitost, pod jehož autorstvím si lidé představují mladou, nespoutanou osobnost ve volném vztahu, s přitažlivým, nescvrkávajícím se tělem.
Proč bych to nemohla udělat po třicítce? Jsem hovado, takže by to bylo dehonestující.
Proč bych to nemohla udělat jako matka? Pokud si takovou sbírku přečte dítě autora, chce si představovat svého rodiče jako mladého a krásného anonyma, ne jako osobu, která mu dělá snídani. Sexualita rodičů je pro děti odporná.

8. SKOČIT PADÁKEM - Jednoduše se mi po třicítce nebude chtít a nebudu mít co vyprávět.

9. JET NA SPONTÁNNÍ VÝLET DO VÍDNĚ A VRÁTIT SE DRUHÝ DEN RÁNO, PO PROBDĚLÉ NOCI - Málokterý třicátník - navíc rodič - si může vyrazit jen tak přes noc kalit. Děcko by do hospody nebo báru nepustili a dokážete si představit, co by děcko dělalo po prochozeném dni? A mě bolí nožičky. A bla bla bla. Proč zrovna Vídeň? Jednoduché. Já tam nikdy nebyla. Je to ve státě sousedícím s ČR, a proto je blízko. Dá se tam dojet za pár hodin a mluví se tam naprosto cizinsky!

10. ZÚČASTNIT SE PRAGUE PRIDE - Akce, která se hnusí mnohým gayům a lesbičkám, i když je má podporovat. Ale je to trhlá akce, která se dá omluvit mladickou nerozvážností.


Chcete vědět, jaké jsou další položky v seznamu? ČEKUJTE V DALŠÍCH DNECH MŮJ BLOG!!!

V závěru připojuju jedno naprosto dospěláckou písničku, na kterou jsem včera narazila. Mějte se krásně a dobrou noc. :)
Vaše královna.

 


Komentáře

1 Haku Haku | E-mail | Web | 21. srpna 2013 v 23:49 | Reagovat

To je dobrý seznam, spoustu věcí se tam dá uskutečnit...
Tyo, nedávno jsem našla stejnou písničku, úplně jsem vytřeštila oči, že ji tu máš, protože jsem hrabala hluboko ve vodách youtube, než jsem ji našla =D

2 Ta Obyčejná Ta Obyčejná | Web | 22. srpna 2013 v 7:08 | Reagovat

Attila je borec a to přímo neskutečným způsobem! :). Seznam je bezvadnej nápad (akorá bych asi vynechala reality show :D jsem dost stydlín, ikdyž do Kdo přežije bych šla). Tak ti držím palce a vzhůru do toho.

3 Julie de Dejvice Julie de Dejvice | 22. srpna 2013 v 8:53 | Reagovat

Tak, až na to, že ten článek nepsal Attila, ale Curvekllier, že jo, tak docela v cajku. Nevím, tvůj seznam mi přijde trochu upjatej... jakože proč by třeba člověk nemohl ve 40 na Prague Pride?

4 myší královna myší královna | E-mail | Web | 22. srpna 2013 v 10:38 | Reagovat

[3]: Sakra, tak teď jsi mi zbořil domeček z karet. :-D Budu muset vymyslet lepší název. Já si myslím, že jsem to vymyslela. Prague Pride je exhibicionistická capina, de facto bez významu. A člověk po třicítce  musí dělat jen moudrá rozhodnutí. :)

5 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 22. srpna 2013 v 12:07 | Reagovat

Můžeme si na staveništi povídat o dějinách umění - hezky řečeno :) Seznam máš v postatě dobrý, já mám spíš seznam takových maličkostí, přání, které bych chtěla stihnout, zažít. Ani ne, abych mohla vyprávět, spíš aby mi něco dokazovalo, že můj život nebyl úplně prázdný.

6 ANA ANA | Web | 8. září 2013 v 0:14 | Reagovat

Já bych to trochu změnila. Proč "musíte"? To přece zní hrozně nátlakově, podobně jako tlak z okolí, že do třiceti (dřív do dvaceti) "musíte mít první dítě".
Opravdu jsou věci, které musíte udělat?
A co kdyby šlo o věci, které "chcete" udělat?
Myslím, že mezi muset a chtít je hodně velký rozdíl.
Proč, Myší královno, máš pocit, že jsou věci, které musíš do třicítky stihnout?
Proč to nejsou věci, které chceš do třicítky stihnout? ;-)  :-)

7 ANA ANA | Web | 8. září 2013 v 0:17 | Reagovat

[4]: Člověk po třicítce musí dělat jen moudrá rozhodnutí? To byla nadsázka, viď...
Jestli ne, tak tě musím zklamat v další iluzi. Člověk dokáže udělat hovadinu i po padesátce. ;-)  :D
S tou reality šou se taky mýlíš. Copak budeš mít namalováno na obličeji, že jsi měla před týdnem třicet? :-P

8 mengano mengano | E-mail | Web | 8. září 2013 v 7:17 | Reagovat

Několik věcí z tvého seznamu se dá naprosto v klidu udělat i po třicítce, aniž by to vypadalo divně nebo blbě ;-)

9 myší královna myší královna | 10. září 2013 v 18:15 | Reagovat

[8]: [7]: Já nepřestanu být šílená, až mi bude třicet. Ale až budu matka, chci být zodpovědná. Žádná gandža, žádní VyVolení bez plavek, chci být prostě vzor pro své fakany.

10 mengano mengano | E-mail | Web | 10. září 2013 v 19:57 | Reagovat

[9]: Tak to ti chválím. S dětmi by měla přijít zodpovědnost :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama