Spravedlnost má jméno Jirka

24. dubna 2013 v 14:26 | Myší královna |  Sebepoznávání
Není mým záměrem tuto osobu dehonestovat víc, než Exotopedie. Vlastně jsem vůbec původně nechtěla tuto osobu zmiňovat. Ale energický upíring v praxi se prostě jako příklad zmínit musí. Zvlášť pokud má formu exhibicionistického bojovníka za lidská práva...


Na Jiřího jsem narazila už v minulosti, ale nijak jsem se touto osobností nezabývala. Když jsem na něj ale nedávno narazila na Exotopedii a pročítala si její oběti, narazila jsem i na J. Jeho příběh mě zaujal, a tak jsem se rozhodla sledovat jeho blog podrobněji, stejně tak jeho fanklub na Facebooku. A došla jsem k následujícím závěrům:

Víte, energetický vampýrismus je docela hnus. Mnozí z vás se s ním setkali, je to takový ten případ, kdy si připadáte jako úplný idiot jen proto, že to řekl někdo jiný sám o sobě víc, než je zdrávo. J.H tento termín svým předváděním zvýšil na přímo gigantickou úroveň. Idiota z vás je schopný udělat už tím, že nejen nepřijme váš (samozřejmě odlišný, byť slušně vyjádřený) názor, dokonce přejde do protiútoku, udělá z vás fašistu a nácka.

Přestože urážka od osoby, která jen svou vlastní vinou nic nedokázala, nemůže zranit, chci vás varovat před takovými lidmi. Jsou všude. Jsou jako mouchy. Sedí u počítače, trollí, pojídají u toho šlichty, trousí moudra, na která, ano, mají právo, ale mají na ně právo i jiní. Komplex J.H má, díky bohu, dost zřejmý, a sice mateřský, o to víc nám ale může být takový člověk inspirací.

KAŽDÝ má nějaký problém, nějaký handicap. Já si v patnácti představovala, že ve dvaceti budu mít na kontě několik vydaných knih - tato myšlenka dosavadního neúspěchu mě ale nedonutila schovat se doma za obrazovkou počítače. Já nechci žít ve světě křivých zrcadel - a je mi jedno, kdo se mě do něj snaží vecpat. Tato osoba v nich žije. Nikdy se z nich nedostane, protože sám nechce. Tento pokřivený svět vnímá jako realitu - upřímně, makám na sobě jen proto, že mě tento svět odrazuje.

Já miluju mír, kytičky, ptáčky, jiné kultury - psala jsem to už několikrát - ale urážet například Margaret Thatcherovou z ne zrovna fundované pozice politologického samouka dřív, než vůbec vychladla - ne, nezaslouží si to obdiv, ani vztek, ale jen lítost.

Budiž nám takový člověk příkladem, jak proti sobě poštvat svět, jak zapracovat na tom, abychom zůstali ve třiceti osamělí, zatrpklí, křiví a emočně tupí jedinci.

A nyní, po vzoru Mistra, přenastavím u tohoto článku diskuzi na moderovanou, abych mohla zabránit buřičům šířit nacistickou náladu.
Hezký den.
 


Komentáře

1 Ondřej Fejkový Ondřej Fejkový | E-mail | 24. dubna 2013 v 18:02 | Reagovat

Moc hezký článek! ;o) Přesně vystihuje Mistra... Díky!

2 Zdenda Kal. Zdenda Kal. | 24. dubna 2013 v 21:25 | Reagovat

Díky za článek, pozor na Hřebenáře, je strašně zlý a pomstychtivý.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama