Rozjímání v temnotě.

2. prosince 2012 v 16:27 | Myší královna |  Deníkoviny
Padající sníh ve mně vyvolává depresi a ubíhající minuty na hodinách taktéž. Zase je tu okamžik, který postupem času nenávidím čím dál víc. Každou neděli večer odjíždím pryč z domova, daleko od své postele, knihovny, zvířete, od svého útulného podkroví; od matky a povinností, co mám doma a co tak ráda zanedbávám a chtěla bych je před Vánoci splnit.

Ano, vysoká škola mě deprimuje! Byla jsem teď doma od středečního večera a celou dobu jsem psala seminárky. Ano, je to můj boj, měla jsem začít hned v září. Člověk, co chce jednou emigrovat, se tak bojí každého večera, kdy má odjet do velkoměsta, jak pitomé, jak pitomé, jak pitomé.

Jedinou mou světlou myšlenkou je zo, že mi za dva týdny končí semestr. Za dva dlouhé týdny psaní testů, prezentování referátů a smolení esejí. Dnes jsme s máti vsadily Sportku, heh... a nemáte tušení, jak mám chuť dát se na modlení... Abych nemusela navštěvovat školu, která mě příliš nezajímá, kvůli almužně od státu. A víte, co bych udělala, kdybych byla bohatá? Koupila bych si barák a čekala, až se dostanu na svou vysněnou psychologii (na kterou jsem přihlášku nedala jen kvůli tomu, že jsem si připadala na to blbá - ale teď mi to je jedno). Do té doby bych si mohla dělat, co by se mi zachtělo. Šít, psát, kreslit... možná bych začala podnikat... nemusela bych dřít jak osel. Ne že mě to nebaví. Mě to mučí. A já musím studovat. Chci mít ten zasraný diplom v ruce. Je mi jedno z čeho, kdy a které že záchody budu pak třeba mýt, ale chci - mít - diplom.

Naštěstí je Olomouc krásná, pozitivní, usmívající se. Je to druhá mamina, co mě obejme, když jsem nasraná. Kéž by to stačilo.

 


Anketa


Komentáře

1 Anne Anne | E-mail | Web | 2. prosince 2012 v 17:25 | Reagovat

Drž se, to zvládneme... Taky jsem to, já blbka, nechala na poslední chvíli... Zatnem zuby a za dva týdny máme aspoň na chvíli klid

2 karinga karinga | Web | 22. prosince 2012 v 15:12 | Reagovat

A co zkusit tu psychologii letos? :) jen zkusit..
Nu mě ta škola baví, naplňuje.. jasně, ne všechny Ačkové předměty bezmezně miluju a k něčemu mi budou, ale i tak.. je to schůdek k cestě za snem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama