Sluníčkový amulet

27. listopadu 2012 v 23:48 | Myší královna |  Deníkoviny
Dnes jsem se procházela na trzích v Olomouci, je to tam nádherné. Nikdy jsem snad neviděla hezčí trhy (ale mě se netýkaly žádné ty "předvánoční Vídně", kam spoluřáci jezdili). Koupila jsem si vonné tyčinky, punč, ale hlavně, HLAVNĚ, tady tuhle nádhernost.

Napřed jsem hledala křišťál (kvůli kletbám). Ale náhodou jsem se dostala ke krámku, kde slečna prodávala různé šílenosti z kovu. Já, ač jem beran - ohnivé znamení - kovy nemusím, radši mám plasty nebo dřevo, nicméně tohle mě praštilo do očí. Já totiž miluji kulaté amuletky na krk. Možná si matně někdo vzpomíná na ten účasný amulet z Glastonbury, který mívám na některých fotkách a který jsem ztratila na LFŠ. Tento amuletek je ale zvláštní - jednak je kulatý (symbol slunce). Druhak slunce přímo obsahuje. A za třetí: kolem slunce si račte povšimnout znamení zodiaku kolem sluníčka. Mně to připadá naprosto boží, a ač obracím v ruce každou kačku, za tohle jsem si prostě pustila korunu z ruky. Jsem naprosto nadšená!

Koupi následovala ještě jedna zajímavá událost. Šla jsem s punčem v ruce domů a před Baťou hrál nějaký snědý pán na kytaru u otevřeného futrálu. Hrál naprosto příšerně. V ruce jsem tiskla desetikačku, co mi zbyla z punče, dívala jsem se na ni a přemýšlela, že mu ji hodím, nicméně jeho otřesné hrani ve mně vzbudilo představu ochlasty, co neví roupama co by. Prošla jsem mlčky kolem něj - ony ty základní akordy oškrábané základním rytmem zase tak nezaujmou. Po pár krocích ale pán začal zpívat. Nikterak nádherný zpěv, to se říct nedá, ale tím zpěvem mě bacila do zad obrovská vlna nádherné silné energie. Zastavila jsem se, otočila se a tu drobnou minci jsem do futrálu hodila. Pán na mě uprostřed písničky začal mluvit, ale já byla na komunikaci moc stydlivá.

Takže tak.
 


Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama