MIKE PERRY - Klec pro majáky

10. července 2012 v 8:00 | Myší královna |  Knihy, recenze, obsahy
Málokdo si asi vzpomíná na skoro neznámou písničkářku Ivanku Peřestou, jejíž citlivé verše a jemné tóny se ozvaly občas z rádia nebo televize. My, kteří jsme byli ještě na houbách, se musíme zabývat současností.


Ten chlap mi byl sympatický už poprvé, když jsem o něm slyšela. Snad jsem o něm četla v nějakém časopise, nevzpomínám si. Propadla jsem jeho osobnosti stejně, jako tehdy osobnosti Tomia Okamury. Proč taky ne, mám slabost pro zvláštní osoby a pro všechny, co se odlišují od normálu. Když jsem se dozvěděla o knize, tak jsem si řekla: Tu musím mít. Odolala jsem kvůli své slabé finanční situaci rychlému nákupu a pak na ni zničeho nic narazila v knihovním rejstříku. Je tam! Hned jsem do knihovny běžela a ještě tentýž večer jsem měla 335 stran přečtených. Prakticky nic, co by mě překvapilo.

Znám osudy transsexuálů, i jejich životy. Konkrétně život Mika Perryho mi cizí nebyl. Ono totiž v pořadech o něm bylo řečeno hodně. Snad jen ti, kdo tyto pořady viděli, vědí, kdo byla tajemná doktorka Radka a jak se jmenuje Mikova dcera. Dle mého jsou transsexuálové nejlepší chlapi na světě a Mike Perry to svý knižním svědectvím jedině potvrdil. Chlap, který ví, jak těžké to ženy mají. Čelil různým šovinistickým narážkám, zažil porod, ví, jak probíhá menstruace. Ví, jaké to je být svobodná opuštěná matka.


Navzdory obdivu, který k tomuto člověku chovám, musím uznat, že se kniha místy četla hrozně těžce. Ony přeslazené pasáže vypadaly místy jako klišé. Na druhou stranu mi to připomnělo mě samotnou, když jsem se v patnácti podobně silně zaláskovala. Jde o absolutně upřímnou zpověď bez skrupulí a přibarvování si vlastního charakteru.


Pro koho kniha je? Nejen pro ty, co přemýšlí, zda podstoupit změnu pohlaví. Potěší i stejné psychologické maniaky, jako jsem já. Pro lidi milující životopisné příběhy, skutečné příběhy, kde nejde jen o to zasunout. Rozhodně nejde o klasické dívčí procítěné čtení. Na závěr žádná svatba. Žádné "žili šťastně až do smrti". Mike nemá ani vztah, ani práci. Prakticky nezajímavý konec, pokud pro vás není dostatečná informace, že dnes je vypravěč konečně sám sebou.


 


Komentáře

1 znavená. znavená. | Web | 10. července 2012 v 22:10 | Reagovat

Wow. Wow. Já o tom člověku až do teď nic nevěděla. Ale nějak mě zaujmul stejně jako tenhle článek. Tak já o něm něco zjistím :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama