Pohádka o nevěře.

8. května 2011 v 9:45 | Myší královna |  Téma týdne
Téma tohoto týdne je opět docela filozofické. Nevěra. Něco, co odpouštíme a nedokážeme odpustit. Zamyslím se.

Hmm. Kdyby mo člověk zahnul, těžko říct, jak bych se k němu stavěla. Popravdě se bát nemusím, protože mám úžasný vztah, kde si důvěřujeme a jsme k sobě upřímní. A nepodvedli bychom se. Jenomže jsou lidi, kteří vidí nevěru jinak.

Podle nějakých statistik, které jsem nedávno viděla, hodně lidí považuje za nevěru i líbání s jiným. Tehdá, ještě nezadaná, jsem se nad tím pořádně zamyslela. Je to vůbec nevěra? Hm. Když mi bylo šestnáct, chodívala jsem s kamarádkama do zdejšího klubu pro ožralá mrňata. Tam se líbali úplně všichni (včetně nás) jen co minula půlnoc. A vůbec jsme to nikdo neřešili. Prostě to byla dobrá kalba. Ale když se ze mě stalo zadané děvče, na nic takového nemám ani pomyšlení. Je to pro mě blbost, ale neudělala bych to. Jsou lidi, kteří líbání berou jako nevěru a někteří nad tím mávnou rukou.

Další věc je líbání s osobou stejného pohlaví. Mně se třeba líbající se muži líbí (což o to, bát se nemusím, můj mladý je homofób), na druhou stranu existují chlapi, kterým se líbí líbající se ženy. To je prostě perverze současné generace. Ale kdy to je nevěra a kdy není? Myslím si, že pokud má dotyčná osoba homosexuální nebo bisexuální sklony, dokázala by s osobou stejného pohlaví mít vztah atd., je to nevěra. Pokud je to zábava, nevěra to není. Ale má někdo chuť a čas tohle řešit? Asi ne. Je to zase nechutné škatulkování,alias, jak řekl Molko: na pohlaví nezáleží, záleží jen na citu. Brian Molko je člověk, od kterého se ještě máme sakra co učit.

Takže je to nevěra nebo není? Tohle je, si myslím, individuální. Je to věc, jakou si musí dva lidi ve vztahu vyříkat hned na začátku. Tohle respektuju a tohle nerespektuju. Každý má hranici věrnosti a nevěry jinde. Například flirtování pro mě nevěra není. Když se ohlédnu za chlapem, nepřipadám si jako nevěrnice. Když posuzuju zadek kolemjdoucího chlapa (někdy holky, neřeším pohlaví, buď se mi ta osoba líbí nebo ne), nejsem nevěrná. Pořád držím své emoce na uzdě. Nejsem opička, abych skákala na všechno, z čeho cítím feromón. Pořád se večer vracím k "tomu jedinému". Jsem ohrožený druh: věrná a milá holka.

Adieu. Krisik (kid.psanecVseznam.cz)

 


Anketa

Jste plnoletí?

Ano
Ne

Komentáře

1 Hanne Mozek Hanne Mozek | Web | 8. května 2011 v 9:55 | Reagovat

Konečně něco, co má hlavu a patu, nemá to dvě věty a je to upřímné a... prostě dobré! :-)

2 Myší královna Myší královna | Web | 8. května 2011 v 10:08 | Reagovat

[1]: Děkuju. =)

3 Sam.sAm.saM Sam.sAm.saM | 8. května 2011 v 22:18 | Reagovat

Kris promiň, ale názor, že si řekneš všechno předem, je hloupost. Mnohdy se naskytnou situace, které prostě nemůžeš, nemáš šanci odhadnout pokud toho člověka neznáš jako svoje boty a neumíš naprosto dokonale předpovědět každý jeho čin. Zdá se mi dost směšná představa, že bych přišla za klukem a řekla mu: Divej, možná se někdy stane, že se sjedu a ožeru jak hovado, přestože drogy neberu, ale je to možné, že si nebudu lautr nic pamatovat ale někdo ti pak řekne, že jsem se na záchodě v krkolomné pozici vyspala s někým, o kom ani nevím že existuje. To by se se mnou podle mě okamžitě rozešel, protože si většina bude myslet, že už jsi to někdy udělala nebo že jsem zvrácené hovado, když tak už jenom přemýšlím. A nebo by ti řekl, jo, v pohodě, já to dělám taky nebo hm, to je hezké, já prohrál sázku a musím ošukat kozu, co ty na to? A pak už je na tobě, jestli by ti to přišlo moc nebo by ti to bylo jedno (this here!) Nevěra je vážně neurčitá věc. A taky nemůžeš vědět, jak by jsi zareagovala, kdyby se to doopravdy stalo. To už je potom na člověku, emoce jsou emoce a pak už jde nějaké domlouvání stranou.

4 Myší královna Myší královna | Web | 9. května 2011 v 14:21 | Reagovat

[3]: Ale o téhle věci jsem vůbec nemluvila,proč? Protože vím, že se nedá předem říct. Já nemyslím sex jako takový, myslela jsem to už od píky, flirt, líbání, atd, atd. A to, že nevím, jak bych zareagovala, jsem napsala hned nahoře. Vím, že se někdy emoce upustí, ale mermomocí se dá udržet kurevsky hodně věcí, pokud se teda neožereš do němoty. Fakt to jde. Neříkám, že všechno a vždycky, koneckonců, člověku pod vlivem se chce pařit a upustit pro jednou od zábran. Ale to neznamená, že na to někdo nemyslí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama