Petra Soukupová - Zmizet

19. května 2011 v 16:52 | Myší královna |  Knihy, recenze, obsahy
Docela mě zaráží, že jsem se o této knize ještě nezmínila. Vyhrála přece Literu - to, co bych jednou ráda i já, i já-

Četla jsem ji už dávno, takže přiblížit vám ji možná nebude takový med. Jde o tři příběhy. V prvním se píše o dvou sourozencích, jeden je mamánek, druhý... taťánek. Mamánek rád kreslil a tvoři, taťánek zase rád sportoval. Pokud si dobře pamatuju, tak mamánek byl cílem averze od otce a jeho miláčka. Do všeho se taky zaplete holka a amputace nohy... nejedná se o klasický pubošský slaďák, hrdinům je sotva deset.

Druhá povídka vypravuje o sourozencích, tentokrát dívce a chlapci, jenž žijí jenom s maminkou. Dívka trpí prakticky jen tím, že je hnusná - mladší bráška opět manuálně zručný: je šílený do stříhání. Je tím posedlý. nůžky si nosí asi i na hajzl. Jenomže pak se rozjasní biologická situace a je z toho AJÉJE. A navíc, mít takovou babičku, jak se nazývala ta semetrika, co si na babičku hrála, jako v příběhu, oběsím se na šňůře od hajzlu.

A poslední příběh byl opět zamíchání kartami DNA. Ženská jede za sestrou, kterou x let neviděla - odehrává se zde tzv. historický prezenc, kdy obě děvčata vypráví svůj příběh. A je to dost hustá story! HODNĚ!


Na závěr bych nějak shrnula své dojmy. Četla jsem ji během nemoci a ještě jsem chvíle v posteli při grupáči s bacilama nestrávila líp. Četlo se to DOST dobře, žádné složitosti, kniha je napsaná lehce a dá se o ní dobře klábosit u tabule. Takže pokud si chcetešplhnout u češtináře referátem, i když nejste zrovna sečtělí, zkuste to. Nebudete litovat =)

Zdroj obrázku: xantypa.cz

 


Komentáře

1 Skye Skye | Web | 19. května 2011 v 20:30 | Reagovat

Člověče, díky ti za tip! :-)

2 kristybendy kristybendy | Web | 19. května 2011 v 20:41 | Reagovat

Hmm, to vypadá dobře:) Ted sháním nějaké knížky na čtení, ale stejně se bojím, že by mi ta knížka nesedla. Radši čtu knížky kde je všechno happy, jsou takové veselé a život je díky nim o něco hezčí:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama