Chcípněte, larvy! Inkubátor bude minulost?

13. dubna 2011 v 23:21 | Myší královna |  K věci:
Musím se prostě ozvat.

Že prej se budou snižovat hranice.. jak to říct.. zachovávání životů nedonošených dětí z hlediska úsporných opatření.

A to se vám zdá normální?

Proboha,přemýšlím, jestli emigrovat zrovna, nebo po té jejich slavné státní maturitě a nekvalitní vysoké škole za vysoké peníze. Šetřit na životech? Ministr se ohání nějakou neexistující etikou. Když matka porodí dítě s Dowňákem a dokáže se o něj postarat, dost tu osobu obdivuju. Když je to jen nástroj k tahání benefitů, je to zvěrstvo. Je víc etické donosit dítě, které možná brzo umře, nebo je etičtější šetřit peníze daňových poplatníků a jít na potrat? Bude stát jako pojistku vůči tomuhle odstřelovat při porodu i postižené děti nebo co?!

Nastavím teď otázku, která se často dává v potaz při potratech. Co když zrovna toto dítě má vynalézt lék na rakovinu? Jsem ráda, že mě matka porodila do tohoto světa, ale až příliš mi záleží na budoucnosti mých dětí. A mám dojem, že zůstanu-li tu, namísto do světa, který pro své děti připravuju (dopředu vymýšlím filozofii, v jaké je budu vychovávat, začít se muší už od miminka a promyslet se to musí, i když je to zatím hudba budoucnosti), porodím do světa, kde se mé děti budou zpovídat soudu, jak se dovolily se narodit a bduou souzeny za to, že žijí.

Je mi z toho blbě. Na jednu stranu se snaží vláda zadupat do země dluh, jehož úspory nesmyslně rozhazují ve prospěch jiných odvětví (vzpomeňme si na snižování platů politiků a jejich následné plánování zvýšení přesahující původní tarif), ale šetří na těch věcech, které z nás udělají brzo ovce.

A co dělají ovce? Bé.

Brání nám ve vzdělání. Brání nám v možnosti mít děti. Brání nám kupovat si jídlo. Ztěžují podnikání. Dělají z nás ovce. Larvy maminek, jejihž těla nejsou schopná donosit plod, jsou odsouzeny k záhubě. Jako by život na Zemi Pánbu nereguloval homosexualitou.

Etika, pane ministře? Znám vážně postiženou holčičku, jejiž postižení zavinila nedonošenost. Pravděpodobně bude do smrti závislá na cizí pomoci. A je to takové zlato, že každý kontakt z její strany byl pohlazením na duši. Proč myslíte, že si nezaslouží žít, pane ministře? Protože vám nebude moct nikdy platit daně z příjmu, dědictví, daň z kyslíku nebo využívání chodníků, pojištění, ani leštit mokasíny?

Co si o tom myslíte vy?
 


Komentáře

1 amelie amelie | Web | 14. dubna 2011 v 0:38 | Reagovat

to bude nová sparta. ošklivé děti ze skály, ať nám nekazí krásnou společnost. s tou výchovou to máme asi podobně; i já už teď dost uvažuju o tom, jak k tomu přistoupím, přemýšlím, jakým chybám se chci vyhnout (a nakonec se jim stejně nevyhnu), nějakým způsobem se na ně připravuju; na druhou stranu si říkám, že tyhle myšlenkové pochody jsou prostě dány biologií. ne že by mě to ale netěšilo. co mě potom mrzí je, že přijde nějaké pitomé školné a já nebudu moct mít děti, protože budu platit za to, že jsem se kvalifikovala a stala se ekonomicky aktivní způsobem, že po dlouhé době studií budu makat za směšné peníze. upřímně řečeno, ať takové či onaké dítě by si zasloužilo žít v důstojných podmínkách, když už bych ho porodila; a za další, vůbec by si zasloužilo žít. je to bohužel tak, že všechny vlivné hlasy se nás snaží vecpat do světa účelnosti, který je naprosto na zbláznění.

2 Pan Unáhlený Pan Unáhlený | Web | 14. dubna 2011 v 1:26 | Reagovat

Nenacházím vhodná slova. Šílený.

3 Sam.sAm.saM. Sam.sAm.saM. | 14. dubna 2011 v 10:41 | Reagovat

už jsem se nad tím pozastavovala v neděli, kdy jsem se to doslechla, možná právě proto moje veškeré jídlo skončilo v záchodě. Bylo mi z něho vyloženě na blití. Etika kazí společnost, škola brání ve vzdělání a peníze vytváří chudinu. Nevím, kde to žiju, snad v jednom velikém koncentráku. za názor mě sice nezastřelí, můžu si mluvit jak chci Ano, mluvit. Co je to kurva za demokracii? Napadala jsem komunisty za to, že nebojují proti jedincům z různých tříd, ale místo toho bojují proti třídám obecně. Ale copak TOHLE je řešení? Nestačí zvyšovat daně, protože miliardy peněz končí jako úplatky. A kde jsou pak peníze do zdravotnictí? o ničem jiném to není. Peníze, peníze a zase znova peníze! To je ten zkurvený problém naší české *tfuj!* společnosti. Bohužel, pan ministr si vypočítal, že provozování jednoho inkubátoru by mu zaplatilo novou motorečku. (Jenom! Pche!) cizí život nebo vlastní přepych? Nabídni čertu prst a vezme si celou ruku.
Chceme nemožné. Chceme poctivé politiky a žádnou korupci. Dobrá, upustíme od Utopie. Zabrousíme všechny naše sny. Zamáváme opravdu šťastnému životu. Ale sakra lidi, copak je to moc, nenosit v čele BESTIE?
Kris, znáš mě, možná bys zrovna ode mě, která děti necce ani vidět a v určitých situacích byhc byla schopná vraždit, nečekala reakci, ba ani pozastavení, ale tohle je vážená a milá HNUS HNUS a zase znova HNUS. Jsem ve škole tak si neopovažuji ublinknout...ale beru virtuální samopal a drtím mu čelist! Pak mu nacpu hlave'n do prdele a pročistím střeva! Tenhle (proboha, chtěla jsem říct člověk?) paňáca zasluhuje daleko víc. A doufám, ze srdce doufám, že jednou e objeví nový "Hitler" a všechny tyhle krysy nechá odměnit podle zásluh. Chci nový hon. Hon na politiky.

4 Opti-Mystique Opti-Mystique | E-mail | Web | 14. dubna 2011 v 18:33 | Reagovat

Já jsem se narodila o dva měsíce spíš. Co na to říct více? Snad jen, že je to maximálně debilní návrh.

5 Sam.sAm.saM Sam.sAm.saM | Web | 15. dubna 2011 v 18:11 | Reagovat

jestli jsem se narodila dřív já, to přesně nevím ale máti mi tuším říkala že díky inkubátoru jsem přežila, protože jsem nebyla zrovna zdravé dítko...

6 nejenzajmovy nejenzajmovy | E-mail | Web | 3. května 2012 v 14:04 | Reagovat

Taky jsem se  narodila o dva měsíce dřív. Je to naprosto stupidní návrh. ¨
Normální člověk zareaguje jako všichni tady na tomhle  vebu.Takže je to naprosto debilní. Jestli je toho schopný tak je  (vodopád španělských nadávek).  Co když to dítě dostane nějaký dobrý napád? Nepochopila jsem tvou anketu (no jo chodím do 5.tř. na ZŠ).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama