Nejvíce hnusu poznáš při brodu v kanále

11. listopadu 2010 v 12:03 | Myší královna |  Téma týdne
Tak jsem se zapřemýšlela nad přátelstvím, když už to komando nastolilo, takové namáhavé téma. Proč se nad tím nezamyslet? Čas běží, my hloupneme, nebo naopak moudříme. A kolik z toho, co jsme byli, zbylo? Moc ne. A přátelé jsou ti, co přicházejí, když se na vás ostatní vykašlou...


Vidím to jako dnes. Sedím sama v přízemí školní chodby. Z alobalu na mě čouhá chleba s paštikou, ale já nechci jíst. Po tváři mi tečou slzy, i když jsem si za to z velké části mohla sama. Třída mne bojkotovala. Urážela víc, než kdy dřív, protože se objevila nad vodou věc, kterou jsem nechtěla dál schovávat a která souvisela s temnou minulostí. A taky tím, co se o NICH ví a co si o NICH myslím.

Oproti minulosti jsem jiná. Dnes bych jim jejich pokrytectví vylila do obličeje jako terinu s polévkou. Tehdy to jinak nešlo. Byli jako šelmy, byli lstiví a neviděli si do pusy. A mně to tehdy připadalo tak směšné. Pozorovala jsem je všechny ze zadní lavice. Jedni byli upřímnější víc, jiní míň. A všichni měli jednu vlastnost, takovou, že byli všichni stejní: hráli si na silné, přitom to byli slaboši.

A já tehdy pochopila, jací doopravdy jsou. I když mi mou blbost odpustili (až na jednu příšerku, u které mi to až tak nevadí), neklapalo to. Takže tak.

Nechtěla jsem patřit do jejich stáda, a proto jsem byla ráda, když jsem se po základce uvolnila. Našla jsem sféry, kde existovalo KAMARÁDSTVÍ bez cavyků. Nebylo to žádné půjčování sešitů ze slušnosti a posuzování velikosti nohou. Byla to NORMÁLNÍ KONVERZACE s lidma, kteří byli jako já. Pomáhali mi a pomáhají. Berou mě takovou, jaká jsem. A já jim za to děkuju.

Že jich nejsou stovky? Neřeším to. Možná vy máte stovky přátel, ale můžete je nazývat přáteli? Radši mám těch svých pár, o kterých vím, že mě nenechají ve štychu. Můžu se o ně opřít tak, abychom neupadli. A toho si cením.

Víc, než dost =)

S láskou

Kris
 


Komentáře

1 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 11. listopadu 2010 v 18:13 | Reagovat

Když se sejde špatnej kolektiv ... tak pak je všechno blbý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama