Najdi svůj dokonalý svět - vytvoř si osobní pravidla žití

16. září 2010 v 14:00 |  Sebepoznávání
Myšlením měníme svět. Na to jsme už přišli. Ale jak jej změnit? Základem je jisté sebeovládání. Není to jen někoho nezabít, ale i odolat myšlence.


Včera jsem vám nastolila základ něčeho, čemu říkám moje vlastní filozofie. Je to něco, čím se řídím a co mi pomáhá, mně, kdysi trpící depresemi, dusit je v sobě tak, aby mi to neubližovalo a abych se snažila myslet pozitivně.

Trvalo mi to celé roky. Celé roky mi trvalo, než jsem se začala mít ráda a než jsem pochopila svou vlastní duši. Začala jsem se zbožňovat, i když jsem se dřív zatracovala. Objevila jsem totiž v sobě samé krásnou věc: dokonalý svět.

Každý vidí dokonalý svět jinak. Pro někoho je to velký fotbalový zápas, jiný pokoj plný žrádla. Pro někoho svět, kde nejsou lidi. Pro některé svět, kde se všichni tolerují. Můj dokonalý svět má několik podob. Tu, kterou zažívám - sedím v mém pokoji, dokonale uklizené, s mými nejbližšími kolem vodní dýmky, všude svítí svíčky, hrajeme na nástroje a pijeme čaj. Pak mé vlastní nitro, vlastní sny, podle kterých píšu fantasy-román. A to je zmíněný věk Vodnáře.

V minulém článku jsem také nastolila něco, jako jsou zákony. A právě zákony jsou tady to důležité. Mluvím teď k lidem, kteří vědí, že tato skutečnost, tento svět a tato dimenze není to jediné fyzično na světě. Mluvím k těm, kdo věří, že tato země je jen zlomek něčeho, čemu jsme se někdy někde provinili a nyní za to pykáme. K těm, kteří věří, že tady nejsme jen tak.

Myšlenky tvoří. Mluvím o psychice. Lidská energie je jako elektřina, stačí správný reflex a změní se svět. Můžete zkoušet ovlivnit něčí myšlenky. Například se vžít do člověka vedle sebe stojícího na zastávce a donutit jej myšlenkami, ať se poškrábe na nose. To, že se to nepodaří napoprvé, neznamená, že to nefunguje. Musíte se jen napojit na jeho síť myšlenek. A pochopit způsob, jakým se to dělá. Pokud jej pochopíte, otevírá se vám svět nových možností. Nejsme snad takoví volové, abychom využívali energie k ovlivňování druhých ke špatnému - VŠECHNO ZLÉ SE VRACÍ! Tak na to pozor. Mluvím o práci s vlastním životem.

Vytvořte si základní pravidla. Ne ta, jak a kdy kouřit, jak a kdy jíst, ale jak a kdy myslet. Svá vlastní. Alespoň deset bodů zahrnujících různá přísloví. Například si vyhledejte citáty filozofů a vyberte deset, kterými se budete řídit. Uvádím své vlastní desatero filozofií z mého deníku.


Pravidlo číslo 1: MYŠLENKY TVOŘÍ (je to základní pravidlo - k jeho pochopení doporučuju přečíst knihy jako je například Pomerančová vůně chce tančit. Toto pravidlo používám poměrně často ve více příkladech, takže nebude problém jej vysvětlit, ale je problém jej vysvětlit najednou a čistě teoreticky)

Pravidlo číslo 2: POZEMSKÝ ŽIVOT JE TREST (nevíme, kdo jsme a proč tu jsme, ale tahle věta mi pomáhá v špatných chvilkách - když se mi stane něco špatného, tak si několikrát řeknu, že je to jen léčka zhůry, jedna ze zkoušek, která mě má otestovat, za si zasloužím jít zpět)

Pravidlo číslo 3: OSUD NENÍ NEZVRATNÝ (karty si mohou říkat co chtějí, ukazují jen větev osudu, po jaké šplhám, mnohdy je ještě čas vrátit se zpět a vydat se jinou větví, přešplhat, zvolit si jinou cestu)

Pravidlo číslo 4: NIKDY SE NEVDZÁVEJ (ani na smrtelné posteli - když říkám nikdy, tak NIKDY)

Pravidlo číslo 5: BER MOUDROST I Z RYPÁKU VEPŘE (jednou vám povím bajku o můře, kterou jsem sama zažila - brečela jsem nad můrou, ano, přiznávám to, ale to proto, že jsem si uvědomila její podobnost s lidským životem)

Pravidlo číslo 6: NEÚSPĚCH JE NEDOSTATEK VŮLE ( souvisí se 4, to, že se nám něco posere, znamená, že jsme tomu málo věřili, málo chtěli a - souvisí s jedničkou - nestačí chtít, doufat, věřit, ale VĚDĚT, že to bude dobrý, to je důkaz síly vůle, to, že víme, že to dopadne dobře, i když nás něco nutí pochybovat, vůle je pochyby přeprat)

Pravidlo číslo 7: SAMOTA JE POJMENOVÁNÍ TOHO, ŽE NEJSME ZROVNA DOMA (jinak řečeno, že nejsme na stejném místě, jako ti, co nám rozumí.. není na světě člověk, kterému by nikdo nerozuměl, jen je na špatném místě, například když se člověku okolí vysmívá kvůli orientaci, znamená to, že se s tolerantními lidmi nesetkal, ne to, že nejsou)

Pravidlo číslo 8: NENÍ CIZÍ VŠECHNO, CO TI NEVONÍ (aneb nejen cizí lejno smrdí, i to moje pochází ze střev, je hnědé a jde je o strávené zbytky jídla, a to, že tu leží uprostřed místnosti neznamená, že mi omylem nevypadlo z kalhot - náhoda neexistuje, ale je to blbec)

Pravidlo číslo 9: NEDOUFEJ A ČIŇ (to, že v něco věříme a doufáme,  znamená, že si nejsme jistí, zda to je nebo může být, že máme pochyby. Chceme-li něčeho dosáhnout, musíme dopředu naslouchat srdci, zda to chceme, nebo ne. Pokud ano, musíme si za tím jít, jako by to bylo samozřejmé. Pokud to je špatná cesta, nasloucháme-li dobře svému vnitřnímu já, varuje nás. Jinak řečeno, nestačí chtít, viz vtip o sázkaři bez losu)

Pravidlo číslo 10: DRUZÍ TU NEJSOU PRO TEBE, ALE TY PRO NĚ. SVĚT TU NENÍ PRO TEBE, ALE TY PRO SVĚT. DRUZÍ TU NEJSOU PRO TEBE, ALE PRO SVĚT. (vysvětlím indy ;-))

Píšu to před spaním znavena, takže odcházím.

Večer vás seznámím s knihou "Pomerančová vůně chce tančit".

S láskou

Kris
 


Komentáře

1 lauraadiefuchs lauraadiefuchs | Web | 6. února 2013 v 21:45 | Reagovat

Jediné s čím se mohu 1oo% zžít je 1), hodně mě k tomu přesvědšila rozhovor se spisovatelkou, která napsala knihu Miluj svůj život.
Popravdě řečeno podle "nadpisu" pravidel bych čekala uplně něco jiného, než si popsala. Zajímavé myšlenky

2 Ztracená duše Ztracená duše | 3. května 2016 v 0:22 | Reagovat

Jak krásný pocit, když narazím v dnešním světě na človíčka, který je mi myšlenkami a pojetím světa tak blízký. :)

3 myší královna myší královna | E-mail | Web | 4. května 2016 v 12:28 | Reagovat

[2]: Nice. =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama