Film o zakladateli Facebooku už brzy v kinech!

26. září 2010 v 20:29 | Myší královna |  K věci:
Ano, je to tak, život mladého milionáře Marka Zuckerberga inspiroval i filmové tvůrce a výsledek jejich myšlenky má v českých kinech premiéru 4.11. Podle serveru CSFD má roli Zuckerberga ztvárnit Justin Timberlake. Jmenuje se "The Social Network", což by se dalo do češtiny přeložit jako "Sociální síť". Mno, kdo ví jak si s názvem poradí čeští překladatelé…

Příběh génia, tolik připomínající příběh Williama Gatese, vynálezce OS Windows, zná jen málo uživatelů sítě Facebook. Síť, která by propojila celý svět, byla jeho snem. A teď si shrneme co je to Facebook.

Facebook dříve sloužil pouze pro komunikaci mezi členy Harvardské univerzity, což je Zuckerbergova vysoká škola. Později sloužila pro všechny studenty vysokých škol, jejichž e-mailová adresa obsahovala koncovku vysokoškolské sítě (u nás Masarykova univerzita). Od února 2006 Facebook využívaly i nadnárodní společnosti. Od srpna toho roku se může na Facebook přihlásit kdokoli starší 13-ti let. 

U nás se možnosti Facebooku snaží napodobit i servery Líbímseti.cz, Lide.cz, ze zahraničních dokonce i MySpace a Myyearbook, jehož vývojáři okopírovali spodní lištu ;-) Má víc, než 500 milionů aktivních uživatelů a je přeložen do 65 jazyků. Původní funkce Facebooku dále zůstala, ale poslední dobou se stala stejně dementním trendem, jako výše zmíněné Líbímseti.cz svého času. Původní skupiny a stránky, které pracovaly v původním Facebooku se od dnešních projektů na síti liší tím, že jsou založené na totálních blbinách.

Průměrný uživatel sítě Facebook u nás má deset sourozenců, rodiče mladší, než je sám, kapacitu skupin přeplněnou, mezi stránkami je 99,9% podvodných a skutečný věk tvoří polovinu uvedeného.

Mezi studenty je to nejaktivnější webová stránka hned po těch, které zveřejňují referáty a pornovidea. Amíci je zase využívají nejvíc pro zveřejnění a upload fotografií (nechápu proč). Společnost Facebook vydělává hlavně na reklamách (to zase chápu).

Nejoblíbenější funkce Facebooku: Farmville, Friends For Sale, Mafia Wars.


Statistiky z Wikipedie:

 • Aktivních uživatelů: 500 miliónů+[10]
 • Průměr nových uživatelů za den: 250 000
 • Zhlédnuté stránky: Přes 65 miliard za měsíc
 • Vyhledávání: Přes 500 miliónů za měsíc
 • Velikost indexu vyhledávání: 200 GB
 • Největší země:
  USAKanadaSpojené království
Další země seřazené podle počtu uživatelů: AustrálieTureckoŠvédskoNorskoJižní AfrikaFrancieHong Kong.
 • Největší sociální sítě:
  LondýnUK: 1 760 596 a TorontoKanada: 966 092
 • Pořadí v návštěvnosti všech webovských aplikací na světě: 5.
 • Fotografií: 1.7 miliardy (průměrně 44 fotek na uživatele)Trošku smutné, ale naši rodiče zase měli Spartakiádu (obojí je totálně nahovno a zbudou jen vzpomínky, akorát rodičům zbyly aspoň cvičky).


S láskou
Kris


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama